FC Barcelona musi zapłacić fortunę Leo Messiemu!

Lionel Messi
Lionel Messi fot. PressFocus

Paris Saint-Germain w środku tygodnia sfinalizowało transfer Lionela Messiego. Tymczasem kataloński Sport ujawnił, że FC Barcelona jest wciąż winna Argentyńczykowi ogromne pieniądze.

  • Sport kataloński ujawnił, że FC Barcelona jest winna Leo Messiemu ponad 50 milionów euro
  • Argentyńczyk ma zostać spłacony przez Katalończyk w ciągu najbliższych kilku miesięcy
  • Reaprezentant Argentyny w środku tygodnia został nowym zawodnikiem PSG

Barcelona z ogromnym długiem względem Messiego

Paris Saint-Germain pozyskało Lionela Messiego na zasadzie wolnego transferu. Mistrz Copa America podpisał kontrakt na dwa lata z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy. Tymczasem hiszpańscy dziennikarze podają, że klub z Camp Nou jest winny 52 miliony euro Messiemu.

Sport precyzuje, że jest to kwota związana z pensją piłkarza, a nie uwzględniająca ewentualne premie. W hiszpańskich mediach można znaleźć informacje, że prawnicy klub prowadzą rozmowy z zawodnikiem w sprawie uregulowania należności, co ma mieć miejsce pod koniec 2021 roku lub na początku 2022 roku.

Ciekawostką jest natomiast fakt, że Barca, mająca ogromne kłopoty finansowe, nie zgodziła się na podpisanie porozumienia z La Liga i funduszem inwestycyjnym CVC Capital Partenrs. Mogło to dać klubowi z Camp Nou mniej więcej 270 milionów euro w formie pożyczki na 50 lat. Real Madryt zresztą też nie zdecydował się na zawarcie podobnej umowy.

Tymczasem już w niedzielę Barcelona rozegra pierwsze ligowe spotkanie w nowej kampanii. Na drodze podopiecznych Ronalda Koemana stanie Real Sociedad. Mecz zacznie się o 20:00.

Czytaj więcej: Leo Messi ujawnił kulisy rozstania z Barceloną

Komentarze

Na temat “FC Barcelona musi zapłacić fortunę Leo Messiemu!

Co za zjazd. Pamiętam jak parę lat temu Barca chwaliła się, że ma największe przychody ze wszystkich klubów a jak ktoś tutaj w komentarzach wspomniał, że przychody nie mają żadnego znaczenia bo można mieć równie wysokie jak nie wyższe wydatki to go Mirki biznesu chciały zjeść 😛