Barca włączy się do walki o defensora Sevilli

Jules Kounde
Jules Kounde Pressfocus

Jules Kounde poinformował władze Sevilli, że chciały latem odejść z klubu. Faworytem do sprowadzenia francuskiego defensora jest Chelsea, ale to nie jedyna drużyna zainteresowana jego pozyskaniem. Jak informują dziennikarze Sportu, na sprowadzenie 23-latka do Barcelony naciska Xavi.

  • Jules Kounde ogłosił chęć odejścia z Sevilli
  • Francuz jest w trakcie negocjacji z Chelsea Londyn
  • Włączyć się do walki o jego pozyskanie planuje FC Barcelona

Xavi fanem talentu Kounde

Według hiszpańskich dziennikarzy, Xavi przekazał już Gerardowi Pique, że nie postrzega go jako zawodnika wyjściowej jedenastki w przyszłym sezonie. Weteran ma coraz większe problemy z dynamiką, a pod koniec zeszłej kampanii z powodu urazów stracił kilka ostatnich kolejek La Liga. Klub latem ma zasilić Andreas Christensen, ale dla szkoleniowca FC Barcelony to za mało. 

Dziennik Sport poinformował w poniedziałek, że Xavi nalega na sprowadzenie do klubu Julesa Kounde. Francuz chciałby latem odejść z Sevilli, a faworytem do jego sprowadzenia na ten moment wydaje się Chelsea Londyn. The Blues są w stanie zaoferować defensorowi dużo lepszą ofertę pod względem finansowym. Francuz zna jednak bardzo dobrze realia gry w La Lidze i perspektywa pozostania w Hiszpanii mogłaby być dla niego atrakcyjniejsza aniżeli przeprowadzka na Wyspy. 

Aby sprowadzenie Kounde było możliwe, Barca musi najpierw zgromadzić na to odpowiednie środki. Klub znajduje się na granicy zapaści finansowej i na ten moment nie jest zdolny do przeprowadzania gotówkowych operacji.

Sprawdź też: Dyrektor Sevilli potwierdził, że gwiazda zespołu chce odejść

Komentarze