FC Barcelona pracuje nad transferem Ruedigera

Antonio Ruediger
Antonio Ruediger Pressfocus

FC Barcelona pracuje intensywnie nad letnimi wzmocnieniami. Klub miał zagwarantować sobie już dwa transfery, ale nie ustaje w wysiłkach nad kolejnymi operacjami. Według dziennikarzy Sky Sports, klub włączył się do wyścigu o Antonio Ruedigera.

  • Zarząd Barcy pracuje nad letnimi wzmocnieniami
  • Priorytetem jest zabezpieczenie środka obrony
  • Klub uzgodnił już transfer Andreasa Christensena i pracuje także nad Antonio Ruedigerem

Barca upodobała sobie zakupy w Londynie

Wbrew temu co publikują media, priorytetem dla Xaviego Hernandeza mają być wzmocnienia linii defensywnej. Klub latem planuje pożegnać się z Oscarem Minguezą, Clementem Lengletem i Samuelem Umtitim. W ich miejsce ma przyjść Andreas Christensen, którego transfer nie został jeszcze potwierdzony. Wszystko wskazuje na to, że Barca chciałby powalczyć o kolejnego defensora The Blues

Kontrakt Antonio Ruedigera wygasa wraz z końcem tego sezonu. Niemiec zapowiedział już, że nie zamierza go przedłużać. Z tego powodu chętnych do zakontraktowania 29-latka nie brakuje. Wśród zainteresowanych klubów są między innymi Real Madryt, Bayern Monachium, PSG, Manchester United, Juventus i FC Barcelona. W zeszłym tygodniu media informowały, że najbliżej porozumienia z zawodnikiem jest Juventus. Dziennikarze Sky Sports rzucają na negocjacje Ruedigera z zainteresowanymi klubami nowe światło.

Na Twitterze opublikowali oni filmik, na którym zarejestrowali spotkanie Mateu Alameny’ego i Jordiego Cruyffa z agentem Ruedigera. Miało to miejsce w jednym z hoteli w Barcelonie. Spotkanie trwało blisko 3 godziny, a opuszczający je przedstawiciele Blaugrany wyglądali na zadowolonych. 

Nic nie zostało jeszcze potwierdzone, ale niewykluczone, że latem nie jeden, a dwóch obrońców Chelsea zasili szeregi Dumy Katalonii. Jedynym problemem mogą być wysokie wymagania finansowe Ruedigera.

Czytaj też: Marcelo opuści Real. To oni mogą zastąpić Brazylijczyka

Komentarze