Przedłużenie kontraktu skrzydłowego priorytetem Barcelony

Ousmane Dembele
Ousmane Dembele fot. PressFocus

FC Barcelona chce uniknąć powtórki sytuacji z Ousmanem Dembele, dlatego planuje w najbliższym czasie przeprowadzić z nim rozmowy kontraktowe – donosi “Mundo Deportivo”.

  • Obecny kontrakt Ousmane Dembele obowiązuje do 30 czerwca 2024 roku
  • Po sezonie klauzula wykupu zapisana w umowie zmniejszy się do 50 milionów euro
  • FC Barcelona chce nawiązać z nim nowe warunki współpracy

Dembele priorytetem FC Barcelony

Latem ciągnęła się saga dotycząca przyszłości Ousmane Dembele. Wygasał jego kontrakt z FC Barceloną, a obie strony długo nie mogły dojść do porozumienia. Sporo zamieszania wprowadził agent piłkarza, z którym przedstawicielom klubu trudno było się dogadać. Finalnie skrzydłowy pozostał na Camp Nou, ale warunki umowy nie są dla “Dumy Katalonii” najkorzystniejsze.

Kontrakt Dembele obowiązuje do połowy 2024 roku. Obecnie widnieje w nim klauzula wykupu na poziomie 100 milionów euro, ale po sezonie zostanie ona zmniejszona do zaledwie 50 milionów euro. Ta kwota z pewnością wydaje się kusząca dla pozostałych czołowych ekip z Europy.

Trwająca kampania jest dla Francuza dużo bardziej udana, niż poprzednia. Nie łapie on urazów, przez co regularnie występuje w pierwszej jedenastce. Dla Xaviego stał się wręcz kluczowym elementem ofensywy. W 14 ligowych meczach uzbierał już cztery bramki oraz pięć asyst, co czyni go drugim najskuteczniejszym w drużynie po Robercie Lewandowskim.

FC Barcelona nie zamierza dopuścić do powtórki sytuacji sprzed sezonu, dlatego priorytetowo traktuje nawiązanie współpracy z Dembele na zupełnie innych zasadach. W niedalekiej przyszłości mają zostać rozpoczęte rozmowy kontraktowe. Mówi się, że FC Barcelona chce przedłużenia minimum do 2026 roku, a także zwiększenia kwoty wykupu. Dembele czuje wsparcie ze strony sztabu oraz władz, dlatego jest przychylny na takie rozwiązanie.

Zobacz również: Real widzi potrzebę wzmocnień. Jest jednak problem

Komentarze