FC Barcelona przedłuży kontrakt z wielkim talentem, w umowie zapisana kosmiczna klauzula

Gavi
Gavi fot. PressFocus

FC Barcelona według informacji dziennikarza Fabrizio Romano ma plan, aby przedłużyć umowę z Gavim. Katalończycy podobno uzgodnili już warunki nowego kontraktu z 18-latkiem. Nowa umowa piłkarza ma obowiązywać do 2026 roku.

  • FC Barcelona wkrótce ma ogłosić nową umowę z jednym ze swoich talentów
  • Nowy kontrakt ma parafować Gavi
  • 18-latek ma przedłużyć swoją umowę z Katalończykami o trzy sezony

Gavi na dłużej w Barcelonie

FC Barcelona w ostatnim czasie zdecydowanie stawia na swoich młodych piłkarzy. W pewnym sensie Katalończycy zostali zmuszeni do takiego obrotu wydarzeń przez problemy ekonomiczne.

Tymczasem dziennikarz Fabrizio Romano sugeruje, że sternicy Blaugrany już porozumieli się z Gavim w sprawie nowej umowy. Zawodnik ma parafować kontrakt do 2026 roku. Jednocześnie w nowej umowie zawodnika ma być wpisana klauzula odstępnego, wynosząca miliard euro.

Według informacji znanego żurnalisty wkrótce ma zostać ogłoszona oficjalnie nowa umowa Hiszpana z klubem z Camp Nou. Środkowy pomocnik w tej kampanii wystapił w sześciu spotkaniach, licząc wszystkie rozzgrywki. Na placu gry spędził 368 minut.

Gavi to wychowanek Barcelony. Do pierwszej drużyny 18-latek trafił latem 2021 roku. Obecna umowa piłkarza z Katalończykami obowiązuje do końca czerwca 2023 roku. Zawodnik parafował ją 1 lipca minionego roku. Ogólnie w koszulce Barcy zawodnik wystąpił łącznie w 53 meczach.

Wkrótce więcej: Bayern – Barcelona: typy, kursy, zapowiedź (13.09.2022)

Komentarze