FC Barcelona przygotuje szpaler dla piłkarzy Betisu

Piłkarze FC Barcelony
Piłkarze FC Barcelony Pressfocus

W ostatnich dniach niezwykle nośnym medialnie tematem w Hiszpanii był szpaler dla mistrza Hiszpanii, czyli w tym wypadku Realu Madryt. Gracze Atletico, które zmierzy się z Królewskimi w najbliższym meczu zapowiedzieli, że nie zamierzają oddawać w ten sposób hołdu odwiecznym rywalom. Inne stanowisko odnośnie tradycji szpaleru ma FC Barcelona. Katalończycy planują uhonorować w ten sposób przed meczem na Camp Nou Real Betis – tegorocznego zdobywcę Pucharu Króla.

  • W ostatnich dniach temat szpaleru dla triumfatorów rozgrywek w Hiszpanii jest mocno eksploatowany
  • Utworzenia takowego dla Realu Madryt odmówili piłkarze Atletico
  • Barca planuje uhonorować w ten sposób Real Betis podczas najbliższego meczu ligowego

Wielkie zamieszanie ze szpalerem

Jako mocno kontrowersyjne jest postrzegane podejście Atletico Madryt, które nie zamierza przygotowywać szpaleru dla piłkarzy Realu Madryt przed ligowym meczem. Gracze Rojiblancos uważają, że jest to “publiczna opłata z domieszką upokorzenia” i nie chcą w żaden sposób uhonorować zdobywców mistrzostwa Hiszpanii. Odmienne podejście do tej kwestii ma FC Barcelona.

Mundo Deportivo podaje, że w szatni Barcy panuje jednomyślność odnośnie utworzenia szpaleru dla piłkarzy Realu Betis przed meczem na Camp Nou. Klub z Sewilli jest tegorocznym triumfatorem rozgrywek pucharu Króla. W taki sposób uhonorowało ich już Getafe, które grało ostatnio mecz ligowy z podopiecznymi Manuela Pellegriniego. Barca chce podejść do sprawy całkowicie normalnie i nie otwierać kolejnego pola do debat czy kontrowersji

W przeszłości zdarzało się jednak, że piłkarze Blaugrany nie chcieli przygotować szpaleru dla Realu Madryt i odwrotnie. Zdecydowanie polemika medialna w tej kwestii jest w ostatnich dniach zdecydowanie niewspółmierna do realnej istoty tematu.

Sprawdź też: Nerwy w Atletico. Simeone niepewny przyszłości

Komentarze