Obrońca Barcelony ponownie kontuzjowany

Sergi Roberto
Sergi Roberto PressFocus

Problemy zdrowotne nie omijają Sergiego Roberto. Obrońca dopiero co wrócił do gry, a teraz czeka go kolejna przerwa. Powodem jest kontuzja, której 28-latek doznał podczas środowego spotkania Pucharu Króla z Granadą.

Uniwersalny zawodnik w ostatni weekend wrócił na boisko po długiej, trwającej od końcówki listopada przerwie. Sergi Roberto zmagał się wówczas z urazem mięśniowym. W ligowym meczu z Athletic Bilbao rozegrał nieco ponad 20 minut.

W środowy wieczór otrzymał od trenera Ronalda Koemana szansę gry od pierwszej minuty w ćwierćfinałowym spotkaniu Pucharu Króla z Granadą. Nie był jednak w stanie dotrwać na murawie do końca spotkania. W drugiej połowie zgłosił problem z mięśniem czworogłowym uda i w 57. minucie został zastąpiony przez Sergino Desta.

W czwartek FC Barcelona oficjalnie potwierdziła, że reprezentant Hiszpanii doznał urazu mięśnia prostego prawego uda. Na razie nie wiadomo jednak jak poważna jest to kontuzja i ile potrwa przerwa w grze. Nie należy się jednak spodziewać jego występu w nadchodzącym spotkaniu z Realem Betis. W stolicy Katalonii mają jedynie nadzieję, że Sergi Roberto zdąży wykurować się na pierwsze spotkanie 1/8 finału Ligi Mistrzów z Paris Saint-Germain.

Sergi Roberto od początku sezonu był podstawowym zawodnikiem zespołu prowadzonego przez Ronalda Koemana. Do czasu odniesienia kontuzji zdążył rozegrać we wszystkich rozgrywkach dziesięć spotkań, a w dziewięciu z nich wybiegał na boisko w wyjściowej jedenastce.

Kursy nie są obecnie dostępne.
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 8. grudnia 2021 03:59.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze