Zastępca Pique jest już w FC Barcelonie

Marcos Alonso
Marcos Alonso fot. PressFocus

Gerard Pique zdecydował się na zakończenie piłkarskiej kariery. Zimą FC Barcelona nie pozyska nowego środkowego obrońcy. Do końca sezonu tę rolę będzie pełnił Marcos Alonso.

  • Gerard Pique nie będzie już dłużej grał dla FC Barcelony
  • Nowego defensora klub pozyska dopiero po sezonie
  • Do tego czasu zastępcą Hiszpana na środku obrony będzie Marcos Alonso

Alonso przymusowo na nowej pozycji

Niedawno Gerard Pique ogłosił zakończenie piłkarskiej kariery. Mecz z Almerią na Camp Nou był dla niego ostatnim w barwach “Dumy Katalonii”. Było to rozstanie kontrolowane, bowiem władze klubu dążyły do niego już od dłuższego czasu.

Początkowo wydawało się, że FC Barcelona pozyska nowego środkowego obrońcę już w trakcie styczniowego okienka. Zwłaszcza, że na tej pozycji zmaga się z wieloma problemami kadrowymi, a brak Pique tylko redukuje możliwe rozwiązania. “Mundo Deportivo” informuje jednak o planach Blaugrany, które są zdecydowanie inne. Nowy defensor zasili ekipę z Camp Nou dopiero po sezonie. Wszystko wskazuje na to, że będzie to Inigo Martinez, któremu wygaśnie wówczas kontrakt z Athletic Bilbao.

Do tego czasu na środku obrony legendarnego Hiszpana będzie zastępował Marcos Alonso. 31-latek przyszedł do FC Barcelony z zamiarem gry na lewej stronie bloku obronnego, jednak powrót do formy Jordiego Alby, a także niespodziewanie szybki rozwój Alejandro Balde sprawił, że jest on potrzebny gdzie indziej.

Były zawodnik Chelsea rozegrał na środku defensywy już osiem spotkań i najwyraźniej spodobał się Xaviemu, bowiem będzie tam występował do końca sezonu. Dopiero wtedy rozważy się jego powrót na nominalną pozycję.

Kontrakt Alonso obowiązuje do połowy 2023 roku. Media przekonują, że FC Barcelona jest nastawiona na kontynuowanie z nim współpracy.

Zobacz również: Wyścig dwóch koni zawieszony na półtora miesiąca

Komentarze