FC Barcelona uruchomi trzecią dźwignię finansową

Joan Laporta
Joan Laporta fot. PressFocus

FC Barcelona cały czas przechodzi proces związany z poprawą swojej sytuacji finansowej. Prezydent Joan Laporta w trakcie prezentacji Julesa Kounde poinformował natomiast, że kolejna dźwignia finansowa zostanie aktywowana.

  • Prezydent FC Barcelony przejmował władze w klubie z Camp Nou w opłakanym stanie
  • Ostatnio Katalończycy wychodza jednak na prostą
  • Joan Laporta w trakcie prezentacji Julesa Kounde poinformował o uruchomieniu kolejnej dźwignie finansowej

Barcelona z kolejnym zastrzykiem gotówki

FC Barcelona w trakcie trwającego okna transferowego była bardzo aktywna. Szeregi Katalończyków wzmocnili między innymi: Franck Kessie, Raphinha, Robert Lewandowski, czy ostatnio Jules Kounde. Na tym jednak nie koniec dobrych wieści dla fanów Barcy.

– Zawarto porozumienie w sprawie sprzedaży 25% udziałów w Barca Studios za 100 milionów euro. Członkowie klubu dali nam pozwolenie na sprzedaż 49% tego, ale zgodziliśmy się z Socios.com na 25 procent – powiedział prezydent Barcelony – Joan Laporta cytowany przez Mundo Deportivo.

Wcześniej klub z Camp Nou sfinalizował sprzedaż 10 procent praw audiowizualnych firmie Sixth Street, co dało sumę 207,5 miliona euro. FC Barcelona sprzedała następne 15 procent praw telewizyjnych te firmie. Ta transakcja została oszacowana na mniej więcej 320-400 milionów euro.

Kataloński team w drugi weekend sierpnia zacznie nowy sezon ligowy od starcia z Rayo Vallecano. Tymczasem w najbliższy piątek odbędzie się prezentacja Roberta Lewandowskiego jako nowego napastnika klubu z Camp Nou już na hiszpańskiej ziemi. Reprezentant Polski dołączył do Barcy za 45 milionów euro plus bonusy. Związał się z aktualnymi wicemistrzami La Liga kontraktem na cztery sezony.

Czytaj więcej: Laporta: Barcelona nie ma żadnych problemów z Chelsea

Komentarze