FC Barcelona zaprezentowała trzeci komplet strojów

Robert Lewandowski
Robert Lewandowski fot. PressFocus

FC Barcelona przed towarzyskim meczem z Man City zaprezentował trzeci komplet strojów. W roli modeli do prezentacji nowych koszulek wystąpili Robert Lewandowski i Ansu Fati.

  • FC Barcelona ujawniła trzeci komplet strojów na trwający sezon
  • Debiut nowych trykotów będzie miał miejsce w starciu towarzyskim Blaugrany z Man City
  • Katalończycy z mistrzami Premier League zagrają w spotkaniu charytatywnym

Lewandowski zaprezentował nowe koszulki Barcelony

FC Barcelona korzysta ze sprzętu Nike. Do tej pory znane były trykoty Katalończyków w kolorach niebieskim i czerwonym. Nowa koszulka Barcelony jest natomiast jasnoszara.

Tymczasem w centralnej części t-shirtu znajduje się krzyż. Inspiracją do takiego rozwiązania był krzyżśw. Jerzego, który jest najwyższym wyróżnieniem przyznawanym osobom za rozwój języka katalońskiego i kultury katalońskiej.

Krzyż na koszulce ma jednocześnie symbolizować koncentrację klubu na integracji i różnorodności. Barca już w środowy wieczór zagra w nowych trykotach w spotkaniu towarzyskim przeciwko Man City. Spotkanie odbędzie się na Camp Nou.

Warto odnotować, że trzeci komplet strojów Katalończyków będzie używany nie tylko w rozgrywkach europejskich, ale także innych turniejach, naprzemiennie z innymi zestawami. W najbliższy weekend w lidze hiszpańskiej Barca zmierzy u siebie z Realem Valladolid. Tymczasem już 3 września Blaugrana zagra z Sevillą.

Czytaj więcej: Hit na Camp Nou, przewidywane składy na mecz FC Barcelona – Man City

Komentarze