FC Barcelona zmieniła narrację ws. Dembele

Ousmane Dembele
Ousmane Dembele Pressfocus

Ousmane Dembele nie był wzorem do naśladowania za czasów Ronalda Koemana. Natomiast pod wodzą Xaviego, Francuz odzyskał dawny blask i zapał do treningów. Nie uszło to uwadze działaczom Barcy, w tym Joanowi Laporcie. Prezydent klubu w rozmowie dla RTVE zdradził, że istnieje szansa na pozostanie niesfornego skrzydłowego w Katalonii.

  • Kontrakt Ousmana Dembele wygasa wraz z końcem sezonu
  • Pomimo kilku prób, piłkarz nie zgodził się na przedłużenie umowy z Barcą
  • Joan Laporta przyznał jednak, że Francuz może pozostać w drużynie na kolejne lata

Dembele jednak zostanie na Camp Nou?

Ousmane Dembele mógł w zimowym okienku zmienić klub. Co więcej, Barca nalegała, aby 24-latek odszedł skoro nie chce przystać na warunki nowego kontraktu. Obecna umowa piłkarza wygasa wraz z końcem sezonu, dlatego szefostwo Dumy Katalonii próbowało uzyskać chociaż część ze 110 mln, które kilka lat temu zostały wpłacone na konto BVB.

Dziś wiadomo już, że ten transfer się nie spłacił. Na domiar złego mistrz świata z 2018 r. często łapał kontuzję, stąd nigdy nie odegrał kluczowej roli w FC Barcelonie. Przez dłuższy czas pozostawał również w napiętych stosunkach z Ronaldem Koemanem.

Późną jesienią stery w szatni przejął Xavi Hernandez. Hiszpan poprawił relacje z Dembele, czego dowodem jest obecna forma atakującego. Kiedy pojawia się na murawie, automatycznie zespół jest groźniejszy w ofensywie.

Pomimo znaczącej poprawy, media w Katalonii nie wierzą w przedłużenie pobytu Francuza na Camp Nou. Tymczasem innego zdania jest Joan Laporta. Działacze Barcy nie raz próbowali już osiągnąć porozumienie z otoczeniem zawodnika. Sęk w tym, że Dembele nalegał sporą na podwyżkę, na którą nie godzi się klub.

Niemniej jednak udało się pozyskać nowego głównego sponsora, a także istnieje szansa na triumf w Lidze Europy. Taka kolej rzeczy może tylko zwiększyć budżet płac, więc nie wszystko jest jeszcze stracone.

– Powiedziano mi, że Ousmane jest bardzo szczęśliwy w Barcelonie. Zobaczmy, co stanie się z jego kontraktem. Mamy bardzo przejrzysty system wynagrodzeń. Alemany pracuje nad tym, czy możliwe jest osiągnięcie porozumienia – zaznaczył Laporta w programie RTVE.

Jesteśmy dumni, ponieważ Dembele pracuje teraz ciężko pod kierownictwem Xaviego – dodał prezydent Barcy.

Trzeba wspomnieć, że w podobnym tonie Joan Laporta wypowiadał się na temat nowej umowy dla Lionela Messiego. Rzeczywistość pokazała, że prezydent nie do końca był szczery, bo Argentyńczyk zasilił PSG.

Z kolei Dembele to wciąż młody zawodnik, który ciągle się rozwija. Jeśli sam zainteresowany zmienił zdanie, latem powinno dojść do nieoczekiwanego zwrotu akcji. Na ten moment każdy scenariusz jest możliwy.

Czytaj więcej: Busquets wymienił kandydatów na swojego przyszłego następcę w Barcelonie

Komentarze