FC Barcelona znów zaczęła marzyć o De Ligcie

Matthijs De Ligt
Matthijs De Ligt fot. PressFocus

Matthijs De Ligt broni aktualnie barw Juventusu, do którego trafił latem 2019 roku. Tymczasem serwis Fichajes.net twierdzi, że Holender wciąż znajduje się na celowniku FC Barcelony.

  • Matthijs De Ligt jest bez wątpienia jednym z najlepszych obrońców na świecie
  • 22-latek ma już na swoim koncie 35 występów w reprezentacji Holandii
  • Fichajes.net podaje, że FC Barcelona wciąż marzy o pozyskaniu Holendra z Juve

De Ligt jednym z trudnych do zrealizowania celów Barcy

Matthijs De Ligt mimo 22 lat należy już do mocnych punktów Starej Damy. Reprezentant Holandii trafił do Juventusu za ponad 85 milionów euro. W trakcie trwającej kampanii zawodnik wystąpił łącznie w 36 meczach, notując w nich trzy trafienia.

Klub z Turynu wygrał wyścig o zawodnika między innymi z Barceloną, która nie ukrywała, że chciała sprowadzić na Camp Nou nie tylko Frenkie De Jonga, ale również zdolnego defensora. Ostatecznie razem duet Ajaxu nie trafił do Barcy. Sternicy hiszpańskiej ekipy wciąż jednak marzą o 22-latku.

Zmiana barw klubowych przez De Ligta nie jest wcale niemożliwa. Wpływ na taki stan rzeczy może mieć agent zawodnika Mino Raiola, który jest podobno zdeterminowany, aby zmienić miejsce pracy swojego klienta. Jego celem jest podobno sfinalizowanie transakcji z udziałem Holendra do Barcelony.

Na dzisiaj przeszkodą do zrealizowania transferu jest przede wszystkim suma odstępnego za De Ligta. Rynkowa wartość piłkarza wynosi 70 milionów euro. Chociaż nie brakuje doniesień, że Juventus byłby gotowy sprzedać reprezentanta Holandii, ale za kwotę nie mniejszą niż 100 milionów euro. Obecna umowa De Ligta z Juve obowiązuje do końca czerwca 2024 roku.

Czytaj więcej: 10 goli w czterech meczach, Barcelona postawiła na swoim [WIDEO] – niedziela w La Liga

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze