Prezes Betisu ucina spekulacje o transferze Fekira do giganta

Nabil Fekir
Nabil Fekir PressFocus

Nabil Fekir prezentuje ostatnio wyśmienitą formę. Media łączyły Francuza z transferem do Barcelony, ale prezes Realu Betis powiedział wprost: jeżeli ktoś chce pomocnika, musi opłacić klauzulę. Jej wysokość znajduje się poza zasięgiem finansowym Dumy Katalonii.

  • Nabil Fekir rozgrywa świetny sezon i prowadzi Real Betis, wciąż walczący na trzech frontach
  • Pojawiły się doniesienia o możliwym transferze Francuza do Barcelony
  • Prezes Verdiblancos wyznał jednak, że jeżeli ktoś chce kupić 28-latka, musi opłacić klauzulę odstępnego w wysokości stu milionów euro

“Zainteresowanie Barcelony Fekirem oznacza, że jego status jest bardzo wysoki”

Nabil Fekir prezentuje w tym sezonie świetną formę. Prowadzi Real Betis, który osiąga historyczne wyniki (obecnie trzecie miejsce) w La Lidze, jest o krok od awansu do finału Pucharu Króla i rywalizuje w Lidze Europy. Niestety, w nadchodzącym meczu europejskich pucharów zabraknie i Francuza, i Sergio Canalesa. Na ich temat wypowiedział się prezes Verdiblancos.

Fekir i Canales to gracze światowej klasy. Każdy zespół by za nimi tęsknił, ale mamy wielką wartość jako zespół. Zenit spadł z Ligi Mistrzów, w przeszłości grali w Pucharze UEFA i są mocnym rywalem. Na nasze szczęście mogą nie być w odpowiednim rytmie meczowym – powiedział Angel Haro na temat czwartkowego starcia z Zenitem Sankt Petersburg.

Fantastyczna forma Fekira sprawiła, że zainteresowała się nim Barcelona. Francuz w styczniu podpisał nową umowę z Verdiblancos, która wiąże go z Sewillą do 2026 roku.

Nabil Fekir to świetny zawodnik, ale nie odważę się ocenić, czy jest najlepszy w La Lidze. Tworzy prawdziwy spektakl. Mam nadzieję, że pozostanie tu jak najdłużej. Jeżeli ktoś go chce, musi opłacić klauzulę w wysokości stu milionów. Zainteresowanie Barcelony mnie nie martwi. Wręcz przeciwnie, świadczy to o wysokim statusie naszego gracza – ocenił Haro.

Latem Blaugrana ma bardziej palące potrzeby. Klub spróbuje sprowadzić Erlinga Haalanda, a przemeblowania wymaga również linia defensywna. Możemy zatem wykluczyć, że Duma Katalonii spróbuje latem wykupić Francuza z Benito Villamarin.

Fekir w tym sezonie rozegrał już 30 spotkań. Zanotował w nich dziewięć bramek i siedem asyst.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze