Mistrz świata na dłużej w Realu Betis!

Nabil Fekir
Nabil Fekir PressFocus

Real Betis poinformował o przedłużeniu kontraktu z Nabilem Fekirem. Francuski mistrz świata pozostanie w Sewilli do 2026 roku.

  • Nabil Fekir przedłużył swój kontrakt z Realem Betis do 2026 roku
  • Franuz trafił na Estadio Benito Villamarin w 2019 roku za niespełna 20 milionów euro
  • Mistrz świata jest w swojej drużynie największą gwiazdą, a jego usługami interesowały się inne kluby

Nabil Fekir przedłużył umowę z Realem Betis!

Real Betis poinformował w środę, że przedłużył umowę z Nabilem Fekirem. Mistrz świata trafił do Sewilli w 2019 roku, gdy opuścił Olympique Lyon za 20 milionów euro. Wówczas otrzymał najwyższą pensję w historii klubu z Estadio Benito Villamarin i miał zarabiać siedem milionów euro rocznie. Nic dziwnego. Nie na długo przed ogłoszeniem transferu Liverpool proponował za Fekira nawet trzykrotność kwoty, jaką ostatecznie wydał na niego Betis. Kontuzje i obniżka formy osłabiły jednak pozycję Francuza na rynku.

W stolicy Andaluzji jest jednak jedną z największych – o ile nie największą – gwiazd. Wraz z Sergio Canalesem nadaje ton drugiej linii i regularnie dostarcza bramki i asysty do kolegów. Jego usługami interesowały się inne kluby, dlatego też Verdiblancos chcieli jak najszybciej zapewnić sobie podpis 28-latka pod nowym kontraktem. Poprzedni obowiązywał jedynie do 2023 roku; obecna umowa wygaśnie dopiero trzy lata później.

W bieżącym sezonie Fekir rozegrał już 23 spotkania dla Realu Betis we wszystkich rozgrywkach. Zanotował w nich sześć bramek i cztery asysty.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze