Barca zaproponuje napastnikowi przedłużenie umowy

Prezydent FC Barcelony – Joan Laporta
Prezydent FC Barcelony – Joan Laporta Pressfocus

Ferran Jutgla choć jest zawodnikiem FC Barcelony B, wobec problemów kadrowych seniorskiej drużyny, rozegrał kilka meczów na poziomie La Liga. Napastnik znakomicie radzi sobie w rezerwach, a jak donosi Mundo Deportivo, klub zaoferował mu przedłużenie kontraktu. Nie wyklucza to jednak transferu Hiszpana do innego zespołu.

  • Jutgla jest najlepszym strzelcem rozgrywek Primera RFEF
  • Kontrakt napastnika wygasa wraz z końcem sezonu
  • Klub zaproponował mu przedłużenie umowy

Xavi ceni wszechstronność Jutgli

Na przełomie grudnia i stycznia, Ferran Jutgla był istotnym ogniwem FC Barcelony. Wobec problemów kadrowych razem z Abdessamadem Ezzalzoulim regularnie gościł w wyjściowym składzie kadry prowadzonej przez Xaviego. W zimowym okienku transferowym Barca wzmocniła się kilkoma piłkarzami formacji ofensywnej co zamknęło Hiszpanowi drogę do dalszych występów.

Bardzo dobrze radzi on sobie jednak w rezerwach Barcelony, gdzie z 18 golami na koncie jest nie tylko najlepszym strzelcem zespołu, ale i całej ligi. Jego kontrakt wygasa wraz z końcem sezonu, a jak informuje Mundo Deportivo, klub zdecydował się na jego przedłużenie. Przede wszystkim ma to zapobiec utracie piłkarza, który latem mógłby za darmo odejść do innego zespołu. Według Sportu, zainteresowanie napastnikiem wyrażają nie tylko klubu z Hiszpanii, ale i z całej Europy.

Blaugrana mogłaby zatem zarobić na zawodniku, lub wypożyczyć go aby mógł się ogrywać i monitorować jego rozwój. Media nie wykluczają także pozostania Jutgli, zwłaszcza że klub latem niemal na pewno opuszczą Braithwaite, Luuk de Jong i Adama Traore. Nie wiadomo ilu napastników przyjdzie na ich miejsce, ale Xavi ceni wszechstronności i umiejętności napastnika rezerw i może zaproponować mu rozpoczęcie presezonu z pierwszym zespołem.

Czytaj też: Barca ma opcję B na wypadek braku transferu Lewandowskiego

Komentarze