Gennaro Gattuso rozgląda się za wzmocnieniem linii pomocy Valencii

Lucas Torreira
Lucas Torreira Pressfocus

Jednym z większych rozczarowań ostatniego sezonu La Liga była Valencia. Kosztowało to trenera Pepe Bordalasa pozycję. Na jego miejsce wskoczył Gennaro Gattuso, dla którego priorytetem jest wzmocnienie drugiej linii zespołu. Jak przekazał AS, Nietoperze zainteresowały się sytuacją Lucasa Torreiry.

  • Valencia z uwagi na słabą kondycję finansową ma spore braki kadrowe, co uwidocznił zeszły sezon
  • Latem na stanowisku trenera Pepe Bordalasa zastąpił Gennaro Gattuso
  • Włoch chciałby przede wszystkim transferów pomocników

Gattuso oczekuje odpowiednich transferów przed nowym sezonem

W ostatnim sezonie La Liga Valencia zakończyła rozgrywki dopiero na dziewiątej pozycji. Nietoperze zagrały co prawda w finale pucharu Króla, ale uległy w nim Realowi Betis po rzutach karnych i zakończyły sezon bez żadnego trofeum. Ekscentryczny właściciel klubu – Peter Lim zdecydował się zwolnić trenera Pepe Bordalasa i na jego miejsce zatrudnił Gennaro Gattuso. 

Włoch dość klarownie przekazał zarządowi, że przede wszystkim liczy latem na wzmocnienie linii pomocy. Valencia nawiązała w tej sprawie kontakt z Juventusem, sondując możliwość sprowadzenia Arthura. Jak poinformowali dziennikarze ASa, Nietoperze zainteresowane są również pomocnikiem Arsenalu – Lucasem Torreirą. 

Filigranowy Urugwajczyk ubiegły sezon spędził na wypożyczeniu we Fiorentinie. Mimo znakomitej postawy na boisku i niezłych liczb, Viola nie zdecydowała się go wykupić, a 26-latek wrócił do Arsenalu, gdzie Mikel Arteta widzi dla niego miejsca w składzie. Trener Kanonierów zauważył jak pomocnik rozwinął się we Włoszech i planuje dać mu szansę. Angielski klub mógłby zgodzić się na jego sprzedaż jedynie wobec atrakcyjnej oferty transferowej, w której zawarto możliwość odkupienia go.

Sprawdź: Valencia zawiesiła oko na pomocniku Juventusu

Komentarze