Finansowy majstersztyk Barcelony? Jest warunek

Carlos Soler
Carlos Soler Pressfocus

Barcelona dba o swoją sytuację finansową. Z tego względu zgodę na opuszczenie Camp Nou ma Frenkie de Jong. Holendra zastąpić ma reprezentant Hiszpanii.

  • Carlos Soler jest już dogadany z Barceloną w sprawie transferu
  • Porozumienie zawarły też Valencia i Barcelona
  • Hiszpan ma zastąpić Frenkiego de Jonga gdy ten opuści Camp Nou

Barcelona może osłabić ligowego rywala

Włodarze Barcelony przy okazji niemal każdego wywiadu wspominają o tym, jak wiele pracy przed nimi, aby sytuacja finansowa klubu wróciła do normalności. O konieczności poprawy stale wspomina też Javier Tebas. Szef La Ligi twierdzi, że bez koniecznych działań Blaugrana nie będzie mogła zarejestrować nowych piłkarzy. Xavi chce, aby do drużyny przed sezonem 2022/2023 dołączyło ich wielu.

Pogodzenie oczekiwań Xaviego dotyczących rozwoju zespołu z ograniczeniami finansowymi, stanowi spore wyzwania dla działaczy na Camp Nou. Ci stwierdzili, że są gotowi poświęcić Frenkiego de Jonga, aby poprawić choć trochę klubowy budżet. Holendra chce pozyskać Manchester United, który od dłuższego czasu stara się namówić Barcelonę na obniżenie oczekiwań za piłkarza. Aktualna cena to 85/86 milionów euro. Czerwone Diabły dążą do tego, aby jak najwięcej pieniędzy zawrzeć w formie bonusów.

Barcelona gra twardo i jeżeli dopnie swego, otrzyma duży zastrzyk finansowy. Jednocześnie zespół opuści ważny piłkarz. W minionym sezonie Holender rozegrał 47 meczów, w których strzelił 4 gole i zaliczył 5 asyst. Statystyki nie odzwierciedlają jednak jego wpływu na grę Blaugrany.

Znacznie lepsze liczby od de Jonga ma jego potencjalny następca. Ma nim być Carlos Soler. To reprezentant Hiszpanii, któremu został rok kontraktu z Valencią. Z tego powodu wyceniany na 50 milionów euro 25-latek, ma kosztować Barcelonę tylko 20 milionów euro. Kluby doszły już bowiem do porozumienia w sprawie kwoty odstępnego. Wiadomo też, że Soler dostałby umowę do 30 czerwca 2026 roku z opcją przedłużenia o rok. W minionym sezonie Hiszpan strzelił 12 goli i zaliczył 5 asyst.

Czytaj także: Real Madryt stawia Asensio pod ścianą

Komentarze