France Football podgrzało atmosferę przed meczem Barcelony z PSG

Lionel Messi
Lionel Messi PressFocus

Już za tydzień Barcelona podejmie u siebie PSG w ramach 1/8 finału Ligi Mistrzów. Jednym ze smaczków tego spotkania jest to, że paryżanie otwarcie potwierdzają zainteresowanie sprowadzeniem Leo Messiego po zakończeniu sezonu. Dziś France Football opatrzyło swoje wydanie okładką z fotomontażem Argentyńczyka w koszulce mistrzów Francji.

Przepychanki pomiędzy Paris-Saint Germain trwają od wielu lat, a nasiliły się po transferze Neymara z 2017 roku. Od tamtej pory oba kluby nie szczędzą sobie publicznych prztyczków, a ostatnim rozdziałem tej waśni dotyczy przyszłości Lionela Messiego.

Król w Parku Książąt

Dyrektor techniczny PSG, Leonardo, a także Angel Di Maria czy Marco Verratti podkreślają, że chcieliby Leo Messiego w swojej drużynie. Sam zawodnik nie wypowiada się na ten temat od czasu słynnego wywiadu z końcówki grudnia, w którym wyznał, że decyzję podejmie po zakończeniu sezonu. Nie przeszkadza to jednak prasie snuć spekulacji. Zwłaszcza, że niebawem finaliści ostatniej Ligi Mistrzów zmierzą się z pogrążoną w kryzysie Barceloną.

France Football w swoim wtorkowym wydaniu poświęciło okładkę Leo Messiemu w koszulce Paris-Saint Germain. W artykule Francuzi z branży futbolowej zastanawiają się nad różnymi aspektami ewentualnego dołączenia Argentyńczyka do PSG.

Trudno uznać to za coś innego niż prowokację przed nadchodzącym dwumeczem. Nie jest tajemnicą, że mistrzowie Francji to jedna z niewielu ekip, którą stać byłoby na spełnienie warunków finansowych Messiego. Wydaje się jednak, że Argentyńczyk podejmie decyzję dopiero, gdy nowy prezydent Barcelony przedstawi mu propozycję prolongaty kontraktu. Wybory odbędą się jednak dopiero za miesiąc, 7 marca.

Komentarze