FC Barcelona potwierdza kontuzję pomocnika

Franck Kessie
Franck Kessie fot. PressFocus

Franck Kessie nie dokończył wtorkowego meczu z Viktorią Pilzno. FC Barcelona potwierdza, że środkowego pomocnika czeka kilkutygodniowa przerwa od gry.

  • Franck Kessie rozpoczął starcie w Lidze Mistrzów od pierwszej minuty
  • Nie dokończył on meczu na skutek urazu
  • Badania wykazały nadwyrężenie mięśnia dwugłowego uda

Kolejna kontuzja w Barcelonie

Po wygaśnięciu kontraktu z Milanem Franck Kessie przeniósł się latem do FC Barcelony na zasadach wolnego transferu. Jego pobyt w Katalonii przebiega dość przeciętnie, bowiem jest on głównie rezerwowym. Swoją szansę otrzymał we wtorek, bowiem wystąpił z Viktorią Pilzno od pierwszej minuty. Na nieszczęście Iworyjczyka, nie mógł on dokończyć meczu w Lidze Mistrzów na skutek urazu.

Kessie zszedł z boiska w 67. minucie spotkania. FC Barcelona poinformowała w środę o jego stanie zdrowia. Przeprowadzone badania wykazały nadwyrężenie mięśnia dwugłowego uda.

Przeprowadzone w środę badania wykazały u piłkarza nadwyrężenie mięśnia dwugłowego uda w lewej nodze. W najbliższym czasie nie będzie on dostępny do gry, a termin powrotu będzie zależny od postępów w rehabilitacji” – czytamy w klubowym oświadczeniu.

Szacowana przerwa od gry wyniesie od sześciu do ośmiu tygodni. Na korzyść Kessiego działa fakt, że lada moment rozpoczną się mistrzostwa świata w Katarze, dlatego nie straci wielu spotkań. Wybrzeże Kości Słoniowej nie weźmie udziału w tej prestiżowej imprezie.

25-latek zagrał dotychczas w siedmiu ligowych meczach, w tym dwukrotnie od pierwszej minuty.

Zobacz również: Luka Jović: sądzę, że poszedłem do Realu zbyt szybko

Komentarze