Kiepskie wieści z Barcelony. Obrońca może nie wrócić na El Clasico

Jules Kounde
Jules Kounde Pressfocus

Jules Kounde po odniesieniu kontuzji w meczu reprezentacji Francji poprosił Xaviemu, by ten trzymał dla niego miejsce w kadrze na mecz z Realem Madryt. Stoper miał wówczas ogromną nadzieję, że uda mu się szybko wyleczyć uraz. Zdaniem Javiego Miguela, jego szanse na występ w El Clasico są nikłe.

  • Podczas wrześniowego meczu reprezentacji Francji urazu doznał Jules Kounde, który nie zagrał w ostatnich trzech meczach Barcelony
  • Obrońca liczył, że uda mu się wykurować na mecz z Realem Madryt
  • Pesymistycznie do tego podchodzi Javi Miguel, który wątpi w występ Francuza

Samymi chęciami powrotu do zdrowia Kounde nie przyspieszy

Jules Kounde zgodnie z diagnozą lekarzy miał pauzować z powodu kontuzji odniesionej w meczu reprezentacji Francji przez około trzy tygodnie. Środkowy obrońca miał ogromną nadzieję na to, że uda mu się wykurować na El Clasico, które zaplanowane zostało na 16 października. Najnowsze prognozy niestety nie są zbyt optymistyczne.

Według informacji przekazanych przez Javiego Miguela, występ Kounde w środowym meczu z Interem Mediolan jest całkowicie wykluczony. Dziennikarz wątpi również w to, żeby 23-latek był gotowy do gry w meczu z Realem Madryt. Oznaczałoby to dla Xaviego, że na Klasyk będzie miał wciąż do dyspozycji na środku obrony jedynie Gerarda Pique i Erica Garcię. 

Lista kontuzjowanych zawodników FC Barcelony jest obecnie wyjątkowo długa. Niedostępni dla Xaviego z powodu urazów są: Araujo, Kounde, Bellerin, Depay, Christensen i Kessie. Z tego grona największe szanse na występ ma Iworyjczyk, który powinien do tego czasu zdążyć się wykurować.

U nas również: Laporta: otrzymaliśmy wiele ofert z Premier League za Frenkiego

Komentarze