Rennes zrezygnowało z transferu obrońcy Blaugrany

Samuel Umtiti
Samuel Umtiti Pressfocus

FC Barcelona latem chce przeprowadzić w składzie niezbędne porządki i pozbyć się zawodników niepotrzebnych. Za takich Xavi postrzegał dwóch środkowych obrońców – Clementa Lengleta i Samuela Umtitiego. Pierwszy z Francuzów udał się już na wypożyczenie do Tottenhamu. Umtiti natomiast miał przenieść się do Stade Rennais. Jak poinformował Fabrizio Romano, francuski klub zrezygnował z obrońcy Barcy.

  • Barca chciała latem pozbyć się zarówno Lengleta, jak i Umtitiego
  • Młodszy z Francuzów został już wypożyczony do Tottenhamu
  • Umtiti negocjował transfer do Rennes, ale francuski klub zrezygnował z operacji

Barca musi szukać innego chętnego na Francuza

Odkąd trenerem FC Barcelony został Xavi, dość szybko stało się jasne, że przyszłości na Camp Nou nie mają Clement Lenglet i Samuel Umtiti. Młodszy z Francuzów popełniał mnóstwo błędów, które kosztowały Barcę utratę punktów. Umtiti od kilku sezonów zmaga się natomiast z problemami zdrowotnymi, w trakcie poprzedniej kampanii pojawił się na boisku raptem raz. 

W tym tygodniu Blaugrana pozbyła się już Lengleta, który udał się na wypożyczenie do Tottenhamu. Do odejścia szykowany był także Umtiti, który negocjował przenosiny do Stade Rennais. Jak wynika z najnowszych informacji Fabrizio Romano, francuski klub zrezygnował z pozyskania 28-latka.

Rennes woli zamiast Umtitiego zagwarantować sobie transfer 20-letniego Morato z Benfiki. Brazylijczyk ma za sobą udaną kampanię, a klub nie musi martwić się o jego stan zdrowia, tak jak miało to miejsce w przypadku defensora Barcy. To fatalna wiadomość dla Dumy Katalonii. Umtiti pobiera wysoką pensję, a jego wkład w grę zespołu od kilku sezonów jest nikły. Barca zobligowana będzie wobec tego poszukać mu innego zespołu. W przeszłości zainteresowanie Francuzem wykazywała Fiorentina. 

Przeczytaj także: Barcelona pewna, że Gavi przedłuży w sierpniu kontrakt

Komentarze