Kolejny klub włączył się do negocjacji o obrońcę Barcy

Samuel Umtiti
Samuel Umtiti Pressfocus

Samuel Umtiti jest jednym z tych piłkarzy, którzy latem opuszczą FC Barcelonę. Obrońca nie znajduje się w planach Xaviego i zdaje sobie sprawę, że musi znaleźć sobie nowy zespół. Zainteresowanie wyrażała nim Fiorentina, jednak dziennik L’Equipe przekazał w czwartek, że 28-latek jest w trakcie negocjacji ze Stade Rennais.

  • Samuel Umtiti zdaje sobie sprawę, że Barca na niego nie liczy i szuka sobie nowego klubu
  • Zainteresowanie jego transferem wyrażała wcześniej Fiorentina
  • Francuskie media przekazały, że obrońca jest w trakcie negocjacji z Rennes

Umtiti szuka odpowiedniego klubu do reaktywacji kariery

Samuel Umtiti w zeszłym sezonie rozegrał dla FC Barcelony raptem jeden mecz. Francuz przez sporą część kampanii był kontuzjowany, jednak nie zmienia to faktu, że w hierarchii obrońców zajmował ostatnie miejsce. Xavi chętniej sięgał nawet po Oscara Minguezę aniżeli Umtitiego. 

Mimo wątpliwego stanu zdrowia defensora, który od wielu lat zmaga się z urazami, zainteresowanie nim wykazało kilka klubów. Barcy zależy na pozbyciu się go za wszelką cenę, gdyż wysoka pensja Umtitiego obciąża wyjątkowo wątły budżet klubu. Mówiło się o przenosinach obrońcy do Olympique Lyon, lub Fiorentiny, ale zgodnie z najnowszymi doniesieniami mediów może on obrać jeszcze inny kierunek.

Dziennikarze L’Equipe przekazali w czwartek, że Samuel Umtiti jest w trakcie negocjacji przenosin do Rennes. Doniesienia te potwierdziło również RMC Sport. Francuzowi podoba się zaprezentowany mu projekt sportowy, jednak poprosił klub o więcej czasu na podjęcie decyzji. W wieku 28 lat zdaje sobie sprawę, że stoi przed istotnym wyborem i chce właściwie przeanalizować wszystkie oferty z innych klubów.

Przeczytaj również: Niejasna sytuacja Depay’a. Różne opcje w grze

Komentarze