Barca negocjuje z Rennes wypożyczenie Umtitiego

Samuel Umtiti
Samuel Umtiti Pressfocus

Samuel Umtiti jest jednym z zawodników, którzy latem mają opuścić FC Barcelonę. Francuz nie liczy się w planach Xaviego i usłyszał, że latem ma znaleźć nowego pracodawcę. Jak podali dziennikarze Marki, stoper jest o krok od wypożyczenia do Stade Rennais.

  • FC Barcelonie zależy na pozbyciu się Samuela Umtitiego
  • Francuz pobiera wysoką pensję, a nie figuruje w planach Xaviego
  • Według dziennika Marca 28-latek jest bliski przenosin do Stade Rennais

Umtiti z szansą na występy w ojczyźnie

W poprzednim sezonie Samuel Umtiti nie odgrywał w Barcelonie niemal żadnej roli. Defensor wystąpił raptem w jednym meczu, a FC Barcelona zdecydowała, że najwyższy czas się rozstać. 28-latek usłyszał od Xaviego, że nie znajduje się w jego planach i powinien znaleźć sobie nowego pracodawcę. 

O dziwo znalazło się dość szybko kilka klubów zainteresowanych sprowadzeniem Umtitiego. Jako pierwsza zgłosiła się po niego Fiorentina, a później dołączyło do niej Stade Rennais. Według dziennikarzy Marki, to właśnie francuski klub jest najbliżej osiągnięcia porozumienia z zawodnikiem. Umtiti miałby dołączyć do niego na zasadzie wypożyczenia. 

Stopera komplementował trener Rennes – Bruno Genesio. Jego zdaniem Francuz wciąż ma dużą jakość piłkarską.

– To wielki piłkarz, którego znam doskonale. Trenowałem go przez pewien czas w drużynie młodzieżowej, a następnie w pierwszym zespole Olympique’u Lyon. Wszyscy znacie jego historię, jego cechy i niepowodzenia z zeszłego roku, ale to wciąż świetny zawodnik, a tacy nas interesują – stwierdził.

Sprawdź też: FC Barcelona wyceniła Holendra. Jest na wylocie z klubu

Komentarze