Frenkie de Jong: jest mi tu dobrze, chcę zostać i się poprawić

Frenkie de Jong
Frenkie de Jong Pressfocus

W styczniu z Hiszpanii płynęły informacje na temat możliwego odejścia Frenkiego de Jonga z FC Barcelony. Holender spisywał się wówczas albo, a klub miał rozważać sprzedanie go w letnim okienku transferowym. Wiele się od tamtej pory zmieniło, a Holender pod wodzą Xaviego spisuje się w ostatnich meczach bardzo dobrze. Szkoleniowiec nie wyobraża sobie odejścia pomocnika, a sam zainteresowany podkreśla swoje przywiązanie do klubu. 

  • Frenkie de Jong na początku roku był mocno krytykowany
  • Pod wodzą Xaviego Holender poczynił ogromne postępy
  • Aktualnie klub nie planuje jego sprzedaży

De Jong rozwija się pod okiem Xaviego

W lutym Frenkie de Jong w barwach Barcy strzelił dwie bramki i zanotował asystę. Dorobek może nie jest powalający na kolana, ale warta docenienia jest postawa zawodnika, który wyraźnie odzyskuje formę i gra coraz lepiej. Dostrzega to także szkoleniowiec, który regularnie stawia na Holendra. 

We wtorek Alfredo Martinez informował, że klub wyklucza sprzedaż Holendra w najbliższym czasie. Informacje te potwierdza otoczenie zawodnika, a de Jong w trakcie konferencji prasowej przed meczem z Galatasaray podkreślił, że chciałby zostać w Barcy.

Czuję się dobrze w klubie. Mamy dobrą dynamikę. Jest mi tu dobrze, chcę zostać i się poprawić. Jestem też zdania, że mogę dać z siebie jeszcze więcej. Ciężko pracuję, by się poprawić – stwierdził Holender.

Zwięzła, ale jasna deklaracja stanowi potwierdzenie doniesień Martineza. FC Barcelona w czwartek zmierzy się w ⅛ Ligi Europy z Galatasaray Stambuł. Będzie to kolejna okazja dla Holendra do wykazania się i udowodnienia, że dalej jest ważną częścią zespołu.

Sprawdź też: Koniec sezonu dla piłkarza Villarrealu

Komentarze