Las Palmas z nowym trenerem

Pepe Mel
Pepe Mel Pressfocus

W poniedziałek za pośrednictwem konta na Twitterze Las Palmas poinformowało o rozwiązaniu umowy z trenerem Pepem Melem. Nowym szkoleniowcem drużyny został Garcia Pimenta. Hiszpan w przeszłości prowadził rezerwy FC Barcelony.

  • Las Palmas poinformowało o zwolnieniu trenera Pepe Mela
  • Jego stanowisko obejmie Garcia Pimenta
  • Pimenta w przeszłości wygrał z rezerwami FC Barcelony młodzieżową Ligę Mistrzów

Nowy trener przed poważnym wyzwaniem

Pepe Mel prowadził UD Las Palmas od marca 2019 roku. Ambicją klubu był powrót do hiszpańskiej elity, w której Kanaryjczycy występowali ostatni raz w sezonie 2017/18. Hiszpańskiemu szkoleniowcowi w trakcie blisko trzech lat pracy nie udało się ani razu zająć miejsca w pierwszej szóstce, premiującego grą w barażach do La Liga. W obecnym sezonie Las Palmas zajmuje siódme miejsce w rozgrywkach La Liga 2.

Garcia Pimenta w krótkiej do tej pory karierze trenerskiej prowadził jedynie rezerwy FC Barcelony, z którymi w sezonie 2017/18 zwyciężył w Młodzieżowej Lidze Mistrzów. Z funkcji trenera został zwolniony dość nieoczekiwanie w czerwcu 2021 roku. Przez pewien czas był jednym z faworytów do objęcia posady po Ronaldzie Koemanie, jednak klub objął Xavi Hernandez.

W 102 meczach z Barceloną B Pimenta zanotował 45 zwycięstw, 28 remisów i 29 porażek. Prezentacja nowego trenera ma odbyć się w poniedziałek o godzinie 17:00 na stadionie Gran Canaria.

Zobacz też: Frankie de Jong: Moja gra nie jest katastrofalna

Komentarze