Gareth Bale doznał długotrwałej kontuzji

Gareth Bale
Gareth Bale Pressfocus

Gareth Bale nie wystąpił w meczu przeciwko Celcie Vigo (5:2). Walijczyk doznał urazu mięśnia na ostatniej sesji treningowej, przez co poczynania swoich kolegów obejrzał z trybun. W poniedziałek specjalistyczne badania wykazały poważny problem w prawej nodze. Szacuje się, że leczenie urazu może potrwać nawet osiem tygodni.

  • Gareth Bale doznał kontuzji w ostatniej sesji treningowej przed meczem z Celtą Vigo
  • Walijczyk jest już po badaniach, ale wyniki są dalekie od ideału
  • Piłkarzowi grozi nawet dwumiesięczna przerwa od regularnych występów

Bale z kolejną kontuzją w Realu Madryt

Przybycie Carlo Ancelottiego do Realu Madryt miało pomóc w odblokowaniu części piłkarzy, którzy nie najlepiej dogadywali się z Zinedine Zidanem. Wśród tej grupy był właśnie Gareth Bale. Walijczyk pod wodzą Włocha znów trenował z uśmiechem na twarzy, z kolei sztab szkoleniowy ani razu nie narzekał na słabe zaangażowanie 32-latka w trakcie trwania zajęć grupowych. W nowej kampanii rozegrał już trzy spotkania, notując w nich gola przeciwko Levante (3:3).

Wygląda jednak na to, że przez najbliższe tygodnie Walijczyk ograniczy się do leczenia urazu. Tuż przed spotkaniem z Celtą Vigo, Bale nadwyrężył ścięgno podkolanowe w prawej nodze. W poniedziałek klub zlecił szereg specjalistycznych badań. Wyniki są niepokojące, ponieważ o mały włos nie doszło do zerwania mięśnia, co może wydłużyć proces powrotu do pełni sił.

Szacuje się, że przerwa od gry może potrwać nawet dwa miesiące. W najlepszym przypadku zawodnik wróci do treningów po trzech tygodniach. Wówczas byłaby szansa na skrócenie leczenia maksymalnie do pięciu tygodni.

Kontuzje to bolączki Garetha Bale’a. Będąc graczem Królewskich doznał już 23 różnych urazów. Natomiast w zeszłym sezonie, gdy przebywał na wypożyczeniu w Tottenhamie, otrzymał łącznie 40 dni urlopu z powodu problemów ze zdrowiem.

Przeczytaj również: Skandal podczas prezentacji nowego nabytku Królewskich

Komentarze