Gareth Bale wróci do Realu? To nie takie pewne

Gareth Bale
Gareth Bale PressFocus

Gareth Bale występuje na wypożyczeniu w Tottenhamie Hotspur i media spekulują, że po sezonie wróci do Realu Madryt. Agent walijskiego zawodnika uważa jednak, że nie jest to wcale przesądzone. Co zatem stanie się z tym pomocnikiem?

Bale tłumaczył na niedawnej konferencji prasowej, że przeniósł się latem do Londynu, by mieć szansę na regularną grę i odbudować swoją formę przed mistrzostwami Europy. – Pierwotny plan zakładał, że w dobrej formie pojadę na Euro, a potem zostanie mi jeszcze rok gry w Madrycie – wyjaśnił Bale.

Choć Walijczyk występuje w Tottenhamie to Real nadal płaci mu połowę jego wynagrodzenia, które wynosi łącznie 30 mln euro za sezon. Wracając latem do stolicy Hiszpanii Bale mógłby jednak mieć problem z regularną grą. Zwłaszcza, jeśli trenerem będzie tam nadal Zinedine Zidane, który na Walijczyka w poprzednim roku praktycznie nie stawiał.

Słowa wyrwane z kontekstu

Agent gracza, Jonathan Barnett zasugerował jednak, że nic w sprawie przyszłości jego klienta nie jest jednak jeszcze przesądzone. – Słowa mojego piłkarza z niedawnej konferencji prasowej zostały wyrwane z kontekstu. Nie zapowiedział wcale, że na pewno wróci latem do Madrytu. Jest wciąż za wcześnie, by coś przesądzać w tej sprawie. Zobaczymy, co się wydarzy – powiedział w rozmowie z ESPN.

Mało prawdopodobne wydaje się być jednak to, by Tottenham zdecydował się wykupić reprezentanta Walii na stałe. Real Madryt raczej nie zgodzi się na jego dalsze wypożyczenie. Królewscy woleliby go sprzedać, by przed wygaśnięciem umowy cokolwiek na nim zarobić.

Komentarze