Garitano: Nasza pozycja nadal jest krucha

La Liga
La Liga

Szkoleniowiec Athletic Bilbao Gaizka Garitano chłodzi nastroje kibiców drużyny z Kraju Basków po niedzielnym zwycięstwie nad Sevilla FC 2:0.

Czytaj dalej…

Los Leones w pięciu ostatnich meczach zgromadzili jedenaście punktów, co pozwoliło ośmiokrotnym mistrzom Hiszpanii wydostać się ze strefy spadkowej i przesunąć się na piętnaste miejsce w tabeli Primera Division.

– Nasza pozycja nadal jest krucha, choć nastąpiła poprawa. Wciąż jest źle – podkreślił Garitano w rozmowie z dziennikiem Marca.

– Najważniejsze są punkty, a nie to, jak je zdobyliśmy, lub ile mieliśmy wcześniej. Kiedy gra się pod taką presją ciężko jest wygrać nawet przed własną publicznością – podkreślił szkoleniowiec, który w trakcie sezonu zastąpił zwolnionego Eduardo Berizzo.

– Jestem jednak zadowolony z innych aspektów. Graliśmy bardzo dobrze i byliśmy solidni w defensywie. Wiedzieliśmy, że jak zdobędziemy gola, to będziemy mocniejsi. Mieliśmy swój plan na rywala, który doznał dotychczas niewielu porażek. Udało się go perfekcyjnie zrealizować – podsumował Gaizka Garitano.

Komentarze