Garitano: Rozpiera nas duma

Copa del Rey
Copa del Rey

Trener Athletiku Bilbao Gaizka Garitano nie krył satysfakcji po wygranej z Barceloną 1:0 w meczu 1/4 finału rozgrywek o Puchar Króla. – Drużyna jest bardzo silna psychicznie, a w piłce nożnej jest to bardzo ważne. Na razie dobrze nam idzie. Zobaczymy co przyniesie kolejne losowanie. Barcelony nie da się pokonać każdego dnia – podkreślił Garitano w rozmowie z dziennikiem AS.

Czytaj dalej…

– Praca zespołu była ogromna. W drugiej połowie został nam narzucony moment, kiedy poczuliśmy presję, ale nie jesteśmy drużyną, która poddaje się łatwo. Przetrwaliśmy jednak złe chwile i graliśmy dobrze do samego końca – zaznaczył opiekun Basków.

– Cieszę się z ludźmi, którzy nas wspierają na całym świecie. Takie wieczory i spotkania tylko wzmacniają naszą filozofię. Coraz trudniej jest nam konkurować z wielkimi zespołami, ale rozpiera nas duma z własnych piłkarzy – stwierdził Garitano.

– Utrzymanie intensywności przez 90 minut jest bardzo trudne, zwłaszcza przeciwko Barcelonie. Nie mamy tyle szczęścia w lidze, co mieliśmy w pucharze. Włożyliśmy jednak ogromny wysiłek w ten mecz, wywieraliśmy presję i udało się wygrać. Jesteśmy wszyscy bardzo szczęśliwi – podsumował trener Los Leones.

Komentarze