Joan Gaspart tłumaczy, co Barca powinna zrobić z Dembele

Ousmane Dembele
Ousmane Dembele Pressfocus

Wiele wskazywało, że Ousmane Dembele opuści FC Barcelonę jeszcze w styczniu. Francuz koniec końców na Camp Nou pozostał, jednak nie zamierza przedłużać umowy z klubem. Zarząd nalega, by w tej sytuacji resztę sezonu skrzydłowy spędził na trybunach. Głos w tej sprawie zabrał także były prezes klubu – Joan Gaspart.

  • Barcelona liczyła, że uda się jeszcze zimą sprzedać Dembele
  • Zainteresowanych było kilka klubów, jednak finalnie Francuz pozostał na Camp Nou
  • W tej sytuacji zarząd naciska na trenera, by zawodnik nie był powoływany na mecze do końca sezonu

Na Camp Nou debata, co zrobić z niepokornym Francuzem

W trakcie ostatniego dnia zimowego okienka transferowego nie znalazł się żaden chętny na kupno Dembele. W tej sytuacji spekuluje się, że zawodnik zostanie odsunięty od składu na resztę sezonu, za czym optują członkowie zarządu. Nieznane wciąż jest w tej sprawie stanowisko Xaviego, który jeszcze jakiś czas temu podkreślał, że chciałby dalej korzystać z usług skrzydłowego.

W wywiadzie dla dziennika Marca w tej sprawie wypowiedział się były prezes FC Barcelony – Joan Gaspart. Hiszpan pełnił tę funkcję w latach 2000-2003. Jego zdaniem, Francuz powinien być powoływany na mecze i grać, skoro wciąż jest piłkarzem klubu i pobiera wysoką pensję. 

– Póki jest zawodnikiem Barcelony, powinien grać, tym bardziej jeśli pobiera wynagrodzenie. Nie chodzi tu o dawanie nauczek. I tak będzie zarabiał i wciąż jest świetnym piłkarzem. Jeśli po sezonie będzie chciał odejść, to odejdzie. Jednak teraz gdy nie jest kontuzjowany, gra bardzo dobrze. Kazałbym mu grać, chyba że za brak gry nie otrzymywałby wynagrodzenia – stwierdził Gaspart.

Umowa Dembele wygasa wraz z końcem tego sezonu. W lipcu skrzydłowy będzie już wolnym zawodnikiem, a Barca nic nie zarobi na jego odejściu. Katalończycy w sierpniu 2017 roku zapłacili za niego łącznie z dodatkowymi bonusami blisko 140 milionów euro.

Przeczytaj też: Inaki Penia udaje się na wypożyczenie do Galatasaray

Komentarze