Gattuso dostał pomocnika. Na tym nie koniec

Piłkarze Valencii
Piłkarze Valencii Pressfocus

Valencia niedawno sprowadziła Edinsona Cavaniego. Teraz do drużyny Gennaro Gattuso dołączył doskonale znany w Hiszpanii Ilaix Moriba.

  • Na finiszu okna transferowego bardzo aktywna jest Valencia
  • Do drużyny dowodzonej przez Gennaro Gattuso dołączył Ilaix Moriba
  • Valencia sprowadzi jeszcze skrzydłowego

Valencia nie zakończyła kompletowania kadry

Sezon 2022/2023 w La Lidze już ruszył. Valencia nie była odpowiednio przygotowana na start tych rozgrywek, ponieważ znajduje się w dolnej połowie tabeli. Po trzech rozegranych meczach ma jedno zwycięstwo i dwie porażki. Gennaro Gattuso chciałby dysponować silniejsza kadrą, co poniekąd ziściło się niedawno. Nietoperze zakontraktowały będącego bez klubu Edinsona Cavaniego. Teraz w swoje szeregi Valencia sprowadziła pomocnika.

Do dyspozycji Gennaro Gattuso będzie Ilaix Moriba, który jest świetne znany na Półwyspie Iberyjskim. Gwinejczyk był bowiem piłkarzem Barcelony przed swoim nieudanym transferem do Lipska. 19-latek chciał regularnie grać, więc trafił na wypożyczenie do Valencii, która przypomniała o tym fakcie w komunikacie potwierdzającym sezonowe wypożyczenie z Lipska.

W zeszłym sezonie został wypożyczony do Valencia CF w styczniu i pomógł drużynie dotrzeć do finału Copa del Rey, w którym asystował przy bramce Hugo Duro. Tego lata wraca na Mestalla, aby wzmocnić pomoc i skonsolidować filozofię Valencia CF Gennaro Gattuso – czytamy w komunikacie Valencii, która starała się też o wypożyczenie Bryana Gila. Temat jednak upadł. Szeregi Nietoperzy zasili zaś skrzydłowy Romy Justin Kluivert, informuje Fabrizio Romano.

Czytaj także: Barcelona osiagnęła porozumienie z Chelsea, Auba wróci do Premier League

Komentarze