Gattuso: gra przeciwko Xaviemu to dla mnie zaszczyt

Gennaro Gattuso
Gennaro Gattuso PressFocus

W sobotę wieczorem Valencia podejmie przed własną publicznością FC Barcelonę w hicie 12. kolejki La Liga. Gennaro Gattuso przed meczem przyznał, że możliwość rywalizacji przeciwko Xaviemu to dla niego ogromna przyjemność, a zarazem wielki zaszczyt.

  • O godzinie 21:00 rozpocznie się mecz Valencii z Barceloną
  • Przed meczem wypowiedział Gennaro Gattuso
  • Włoch komplementował Barceloną oraz Xaviego

Valencia walczy o powrót do formy

Valencia dobrze rozpoczęło sezon, ale tylko jedno zwycięstwo w ich ostatnich pięciu wzbudziło pewne wątpliwości, czy potrafią zachować zimną krew w trudnym momencie. Gennaro Gattuso sam nie jest z tego znany, ale z niecierpliwością czeka na sobotnie wyzwanie. Włoch przyznał, że nie może się doczekać spotkania z Xavim Hernandezem, który niegdyś był jego przeciwnikiem na boisku.

– Bardzo się cieszę, że znowu go zobaczę. Mam do niego duży szacunek. Gra przeciwko niemu będzie przyjemnością i zaszczytem. Kiedyś mieliśmy okazję rywalizować ze sobą na boisku, teraz staniemy naprzeciw siebie na ławce trenerskiej – powiedział Gattuso.

Gattuso zapowiada, że nie zamierza się głęboko cofać w meczu przeciwko Barcelonie. – Zawsze lubię grać tak samo. Mój styl i moja mentalność nie zmienią się nawet, gdy naprzeciw nas stanie Barcelona – twierdzi.

– Wolę mówić o swojej drużynie, bo mamy wystarczająco dużo problemów. Barcelona ma dwa oblicza w tym sezonie. Ta z La Liga strzela dużo goli i jest po prostu niesamowita. Trzeba szanować przeciwnika, ale na starcie każdy ma takie same szanse – dodaje Gattuso.

Valencia po jedenastu meczach tego sezonu jest dopiero na dziewiątym miejscu w La Liga z piętnastoma punktami na koncie. Barcelona jest druga i do prowadzącego Realu traci trzy oczka.

Zobacz również: FC Barcelona ustaliła priorytety transferowe na zimę

Komentarze