Niewzruszony Gavi. Jego plany się nie zmieniły

Gavi
Gavi PressFocus

Pomimo ostatnich zawirowań w negocjacjach, Gavi nie zamierza opuszczać Barcelony. Pomocnik wciąż nie podpisał nowej umowy, a takie kluby, jak Liverpoool czy Bayern Monachium chętnie opłacą jego klauzulę wynoszącą zaledwie 50 milionów euro. 17-latek nie jest jednak zainteresowany przenosinami.

  • Gavi wciąż nie podpisał nowego kontraktu z Barceloną. Ostatnio pojawiły się sprzeczne doniesienia odnośnie negocjacji
  • Klauzula wykupu pomocnika wynosi 50 milionów euro. Chętnie opłacą ją Liverpool czy Bayern Monachium
  • 17-latek nadal priorytetowo traktuje jednak przedłużenie umowy z Blaugraną

Intensywny okres Gaviego, pomocnik nie chce przeprowadzki

Gavi przeżywa obecnie bardzo intensywny okres. Zakończył swój pierwszy sezon w seniorskiej drużynie Barcelony, a zaraz po tym wyruszył w krótkie tournee do Australii. Drużyna wróciła z niego w piątek, a w poniedziałek 17-latek dołączy już do reprezentacji Hiszpanii, którą czekają starcia w Lidze Narodów.

W międzyczasie trwają zaś negocjacje agenta gracza z Blaugraną. Wydawało się, że obie strony są bliskie porozumienia, gdy doszło do serii dziwnych wypowiedzi. Joan Laporta publicznie nawoływał do jak najszybszego podpisania kontraktu przez zawodnika. Jego agent, Ivan de la Pena mówi jednak wprost, że nie otrzymał żadnego dokumentu.

Mimo tego Gavi nie zamierza się nigdzie ruszać. Jego priorytetem jest odniesienie sukcesu w Barcelonie. Byłby kolejnym, po Pedrim, Ansu Fatim i Ronaldzie Araujo, młodym graczem, który przedłużył umowę z Blaugraną pomimo innych, korzystniejszych kontraktów zza granicy.

Gavi wystąpił w tym sezonie w 46 meczach Dumy Katalonii. Zanotował w nich dwa gole i sześć asyst. Rozegrał już też sześć spotkań dla seniorskiej reprezentacji Hiszpanii.

Czytaj więcej: Benzema i dziesięciu równie(ż) wspaniałych – drużyna sezonu La Ligi.

Komentarze