Gavi i Araujo nie chcą odnowić kontraktów

Gavi
Gavi PressFocus

Barcelona jest zaniepokojona sytuacją Gaviego oraz Araujo, którzy obecnie nie są zainteresowani odnowieniem kontraktów z katalońskim klubem. Blaugrana nie chce dopuścić do powtórzenia losów Dembele, który dąży do opuszczenia Camp Nou w roli wolnego zawodnika.

  • Gavi i Araujo to ważni gracze Barcelony
  • Obaj oczekują wyższych kontraktów w klubie z Camp Nou
  • Ich umowy wygasają latem przyszłego roku

Barcelona nie chce powtórzyć sytuacji z Dembele

Jak dotąd Barcelonie nie udało się osiągnąć porozumienia z Dembele, którego kontrakt wygasa w wraz z końcem trwającej kampanii. Mimo usilnych starań klubu wiele wskazuje na to, że gracz odejdzie latem za darmo.

Teraz Katalończycy robią wszystko, żeby do takiej sytuacji nie dopuścić w przypadku Araujo i Gaviego, którym umowy kończą się latem przyszłego roku. Obaj są ważnymi piłkarzami drużyny prowadzonej przez Xaviego, dlatego Barcelona nie może pozwolić sobie na utratę takich piłkarzy w dodatku nic na nich nie zarabiając. Gavi jest jednym z lepiej rokujący graczy młodego pokolenia, Araujo stał się fundamentem defensywy.

Jednak jak informuje kataloński Sport, zarówno Gavi jak i Araujo odrzucili wstępne propozycje nowych kontraktów, a ich wolą jest opuszczenie Camp Nou latem przyszłego roku. Obaj chcą czuć się docenieni przez Barcelonę wysokimi zarobkami. Tego, znajdujący się w trudnej sytuacji finansowej Katalończycy, zaoferować nie mogą. Celem blaugrany jest oszczędzanie i cięcie kosztów, aniżeli oferowanie wysokich płac.

Z drugiej strony władze Barcelony muszą zdać sobie sprawę, że zastąpienie Gaviego i Araujo z pewnością będzie dużo droższe niż zaoferowanie tej dwójce wyższych kontraktów. Osoby decyzyjne mają jeszcze trochę czasu na podjęcie decyzji, ale patrząc z obecnej perspektywy pozwolenie na odejście takich piłkarzy byłoby dużym błędem.

Zobacz również: Barcelona chce obniżyć cenę za Traore. Oferuje młodego pomocnika

Komentarze

Na temat “Gavi i Araujo nie chcą odnowić kontraktów