Gavi lada dzień złoży podpis na nowej umowie

Gavi
Gavi Pressfocus

Wygląda na to, że kolejny młody talent FC Barcelony wkrótce przedłuży kontrakt. Gavi jest coraz bliżej nowej umowy i według Fabrizio Romano, 17-latek jeszcze przed końcem sezonu podpisze wiążący dokument.

  • Gavi może przedłużyć kontrakt w FC Barcelonie jeszcze w tym tygodniu
  • Negocjacje wkroczyły w decydującą fazę
  • Podobno umowa już jest gotowa i czeka tylko na akceptację zawodnika

Gavi zostaje w Barcelonie

Gavi wszedł na jeszcze wyższy poziom, odkąd stery w FC Barcelonie sprawuje Xavi. Jego obecny kontrakt wygasa wraz z końcem sezonu 2022/23. Z tego powodu po utalentowanego pomocnika ustawiła się kolejka chętnych. Nie raz katalońskie media informowały o możliwym transferze do Premier League. Powoli jednak cała sprawa brzmi coraz lepiej dla Katalończyków, bo 17-latek jest blisko nowej umowy.

Jak uważa Fabrizio Romano, wkrótce obie strony spotkają się w celu negocjacji po raz ostatni. Kontrakt powinien być już gotowy. Zarówno zawodnik jak i klub, chcą tego samego, więc wszystko pójdzie prawnie, coś na wzór ostatniego przedłużenia z Araujo.

– “Barcelona spotka się agentem Gaviego w najbliższych dniach, prawdopodobnie nastąpi to w tym tygodniu. Nowy kontrakt będzie na stole – plan Barçy na utrzymanie Gaviego nie uległ zmianie – przekazał Romano.

– Gavi chce zostać – rozmowy wchodzą teraz w końcowy etap, by znaleźć najlepsze rozwiązanie – zaznaczył.

W tegorocznej kampanii Gavi wystąpił łącznie w 44 meczach. Zanotował w nich sześć asyst i dwa gole. Xavi nie raz zaznaczał, że widzi w nim pomocnika na dekady dla Barcelony. Stąd też nie ma mowy o zmianie barw, szczególnie podczas rewolucji, którą przeżywa obecnie Blaugrana.

Czytaj więcej: Król wreszcie w koronie, czyli jak Real wygrał tytuł z samym sobą

Komentarze