Gerard Moreno katem Granady

Gerard Moreno
Gerard Moreno fot. PressFocus

W pierwszym sobotnim meczu 29. kolejki La Liga Villarreal CF odniósł trzecie ligowe zwycięstwo z rzędu. Żółta Łódź Podwodna w wyjazdowym meczu pewnie 3:0 pokonała Granadę i awansowała na piąte miejsce w ligowej tabeli.

Mecz świetnie ułożył się dla podopiecznych Unaia Emery’ego, którzy już w dziewiątej minucie objęli prowadzenie. Rzut karny podyktowany za zagranie piłki ręką pewnym uderzeniem wykorzystał Gerard Moreno. Jak się okazało był to dopiero pierwszy cios wyprowadzony przez napastnika Villarreal w stronę rywali.

W 19. minucie Gerard Moreno po raz drugi wpisał się na listę strzelców. Tym razem wpadł z piłką w pole karne po podaniu Manu Triguerosa i uderzeniem z lewej strony pokonał bezradnego Rui Silvę. Goście tym samym w bardzo dobrych humorach mogli schodzić na przerwę do szatni.

Dwie minut po przerwie Gerard Moreno był bliski skompletowania hattricka, ale piłka po jego strzale trafiła w słupek. Kilka minut później bliski zdobycia bramki był również Alfonso Pedraza.

W 60. minucie Gerard Moreno zdołał po raz trzeci umieścić piłkę w bramce rywali. Podobnie jak w pierwszej połowie, pewnie wykorzystać podyktowaną dla jego zespołu jedenastkę. Jak się później okazało wynik nie uległ już zmianie do ostatniego gwizdka sędziego, choć Granada miała doskonałą okazję do zdobycia honorowego gola. W 81. minucie rzut karny zmarnował Jorge Molina, który uderzył nad bramką gości.