Napastnik Villarrealu alternatywą na wypadek braku transferu Lewandowskiego

Gerard Moreno
Gerard Moreno Pressfocus

Robert Lewandowski pozostaje priorytetem transferowym FC Barcelony. Katalończycy zdają sobie sprawę, że operacja nie będzie łatwa do przeprowadzenia, dlatego poszukują także alternatywnych rozwiązań. Jednym z nich mógłby być transfer Gerarda Moreno.

  • Barca liczy, że uda jej się sprowadzić latem Roberta Lewandowskiego
  • Operacja będzie skomplikowana, a szanse jej powodzenia nie są na ten moment zbyt duże
  • Alternatywą dla Katalończyków może być Gerard Moreno z Villarrealu

Alternatywy są tylko pieniędzy na razie brak

Priorytetem dla FC Barcelony na letnie okienko transferowe jest wzmocnienie formacji ataku. Najwięcej bramek w zeszłym sezonie strzelili Memphis Depay i Pierre-Emerick Aubameyang, przy czym było to zaledwie 13 trafień. Gabończyk trafił jednak do klubu w styczniu co pokazuje, że prezentował on dużo wyższą skuteczność aniżeli Holender. Przyszłość Memphisa na Camp Nou nie jest pewna, a Blaugrana rozgląda się za napastnikiem, który mógłby zagwarantować więcej bramek w sezonie. 

Faworytem zarządu i sztabu szkoleniowego pozostaje Robert Lewandowski, jednak zgody na jego transfer wciąż nie wyraża Bayern Monachium. Bawarczycy nie mają na ten moment ochoty negocjować z Barcą i odrzucili już jedną z jej ofert za 33-latka. Duma Katalonii zdaje sobie sprawę, że ściągnięcie Polaka nie będzie proste, dlatego rozważa również inne opcje. Wśród nich znajduje się Romelu Lukaku. Kataloński Sport donosi, że na liście potencjalnych wzmocnień figuruje również Gerard Romero.

Napastnik Villarrealu od kilku sezonów imponuje w Hiszpanii skutecznością, choć jego rozwój zahamowały nieco problemy zdrowotne, z którymi borykał się na przestrzeni ostatniej kampanii. Blaugrana wysoko ceni Hiszpana, który dysponuje dobrą techniką i może występować zarówno na środku ataku, jak i na skrzydle. Według katalońskich mediów Villarreal byłby gotów sprzedać Moreno za rozsądną cenę. Żółta Łódź Podwodna wycenia 30-latka na 40 mln euro.

Czytaj dalej: Barcelona ma alternatywę dla Lewandowskiego. Zaskakujący plan B

Komentarze