Skruszony Pique zapowiada poprawę i obniżkę pensji

Gerard Pique
Gerard Pique Pressfocus

W tym tygodniu media hiszpańskie informowały, że Pique nie jest już w Barcelonie nietykalny, a Xavi przekazał defensorowi, iż nie widzi go dłużej jako zawodnika wyjściowego składu. Na odpowiedź obrońcy nie trzeba było długo czekać. Hiszpan zapowiedział, że gotów jest obniżyć swoje wynagrodzenie i skupić się wyłącznie na futbolu.

  • Gerard Pique ma w ostatnich tygodniach kiepski pijar
  • Zawodnik jest winny rozpadu związku z Shakirą, a Barca już na niego nie liczy
  • Hiszpan chce udowodnić klubowi, ze wciąż może być jego istotnym zawodnikiem

Pique gotów do wyrzeczeń byleby zostać w Barcelonie

Kariera Gerarda Pique znalazła się na ostrym zakręcie. Defensor po 11 latach rozstał się ze swoją partnerką – Shakirą, a hiszpańskie media podały, że FC Barcelona planuje się go pozbyć. Hiszpan ma coraz większe problemy z kontuzjami, a pobiera jedną z najwyższych pensji w zespole. Ponadto rozczarowany jego postawą poza boiskiem jest zarząd i sztab szkoleniowy na czele z Xavim, który martwi się, że działalność biznesowa 35-latka i imprezowy tryb życia wpłyną na jego dyspozycję.

Innego zdania jest Helena Condis, która w poniedziałek poinformowała, że Pique ma wsparcie sztabu szkoleniowego i jest podekscytowany na myśl o nowym sezonie. Jej stanowisko stało w sprzeczności z większością hiszpańskich dzienników. Dziennikarze z TV3 poinformowali, że nie tylko trener, ale też Joan Laporta powiedzieli Pique, że musi dojść do sprawności fizycznej i zmienić tryb życia, aby nie było wokół niego tylu kontrowersji.

We wtorek TV3 podało, że defensor wziął do serca te słowa i zapowiedział zmianę trybu życia. Hiszpan jest zdeterminowany do pokazania, że wciąż może być ważnym piłkarzem dla Barcy i jest gotów także obniżyć swoje wynagrodzenie. Stoper jest dość pewny siebie, a na plotki transferowe związane z pozyskaniem nowego stopera zareagował zdziwieniem. 35-latek stwierdził, że bez względu na to, jaki obrońca dołączy latem do Blaugrany, to i tak będzie na początku pełnił funkcję zmiennika.

Czytaj dalej: Portugalski pomocnik piątym kołem u wozu dla Barcelony?

Komentarze