Getafe gromi Alaves

La Liga
La Liga

Piątek na Półwyspie Iberyjskim to tylko jedno spotkanie, ale za to takie, w którym nie mogliśmy narzekać na brak goli. Problem w tym, że strzelała je tylko jedna drużyna, a ostatecznie Getafe pokonało gości z Vitorii aż cztery do zera. Szczególną rolę w tym zwycięstwie mieli: Jorge Molina oraz Jaime Mata, którzy strzelili po dwa gole.

Czytaj dalej…

Nic nie zapowiadało jednak takiej katastrofy ze strony gości, zwłaszcza, że pół godzinie gry mieliśmy jeszcze wynik zero do zera. Wtedy jednak obrona Alaves faulowała zawodnika Getafe w polu karnym, a jedenastkę pewnie wykorzystał Jaime Mata, strzelając tuż obok prawego słupka.

Całe show gospodarzy zaczęło się natomiast po zmianie stron. W 46. minucie gola zdobył bowiem Jorge Molina, który popisał się fantastycznym strzałem z dystansu. Uderzenie było potężne i precyzyjne, a zawodnik dostał za nie owacje na stojąco od całego stadionu.

Na tym zresztą się nie skończyło, gdyż już w 55. minucie mieliśmy trzy do zera. Ponownie na listę strzelców wpisał się Jorge Molina, którego podaniem tym razem obsłużył strzelec pierwszej bramki, czyli Jamie Mata. To był mecz do jednej bramki.

Niestety, goście nie potrafili zaprezentować nam nic pozytywnego także w ciągu kolejnych minut. Ich gra za to stała się bardzo agresywna, za co sędzia ukarał ich aż pięcioma żółtymi kartkami w przeciągu zaledwie szesnastu minut. Po raz czwarty do siatki trafili za to piłkarze Getafe, a ponownie kibicom zaprezentował się Jaime Mata. Na tym mecz się zakończył.

Następne spotkania

O kolejne punkty gospodarze powalczą w Madrycie, gdzie czekać już na nich będzie Atletico. Z kolei Deportivo Alaves będzie gościło Rayo Vallecano.

Getafe – Deportivo Alaves 4:0 (1:0)

1:0 Mata 33′
2:0 Molina 46′
3:0 Molina 55′
4:0 Mata 88′

Pełna statystyka meczu

Komentarze