Getafe i Eibar z wyjazdowymi zwycięstwami

Zwycięstwami gości zakończyły się oba spotkania 12. kolejki hiszpańskiej La Liga zaplanowanych na niedzielę na godzinę 18:30 – na Balaidos górą okazało się Getafe, natomiast komplet punktów w rywalizacji z Leganes zgarnął Eibar.

W coraz trudniejszej sytuacji znajdują się piłkarze Leganes, którzy odnieśli dziś już dziewiątą porażkę w trwającym sezonie La Liga i z pięcioma punktami w dorobku plasują się na ostatnim miejscu w tabeli. Dziś, podopieczni trenera Cembranosa musieli uznać wyższośc Eibaru.

Pierwsze dwadzieścia minut rywalizacji na Estadio de Butarque przyniosło po jednym golu z każdej stron. Prowadzenie w szóstej minucie objęli gospodarze, kiedy w podbramkowym zamieszaniu, szczęśliwie futbolówkę do siatki wtoczył En Nesyri. W 17. minucie było już 1:1 – piłkę z lewej flanki dośrodkował Cote, a celny strzał głową oddał Charles.

W drugiej połowie, lepiej na murawie prezentowali się Los Armeros. W 66. minucie, minimalnie niecelnie uderzał De Blasis, ale sześć minut przed końcem regulaminowego czasu gry, goście zapewnili sobie zwycięstwo. Prostopadłym podaniem popisał się Orellana, a sytuację sam na sam z bramkarzem wykorzystał Kike.

CD Leganes – SD Eibar 1:2 (1:1)

1:0 En Nesyri 6′
1:1 Charles 17′
1:2 Kike 84′

Silva, Braithwaite, Recio, Jose, Rivera – Kike, Charles

Leganes: Cuellar – Silva, Siovas, Bustinza, Rosales – Recio (88′ Jose), Rivera, Mesa (71′ Eraso) – Braithwaite, Carrillo (61′ Oscar), En Nesyri

Eibar: Dmitrović – Cote, Arbilla, Oliveira, De Blasis – Inui (85′ leon), Diop, Escalante, Orellana – Kike (90+2′ Exposito), Charles (73′ Enrich)

Piąte zwycięstwo w sezonie, a czwarte na przestrzeni pięciu ostatnich kolejek odnieśli dziś piłkarze Getafe, którzy ograli skromnie na Estadio Balaidos znajdującą się w strefie spadkowej Celtę Vigo. Decydująca o losach meczu okazała się 37. minuta, gdy piłkę do bramki skierował Kenedy.

W pierwszej połowie jako pierwsi do głosu doszli gospodarze – w 18. minucie, Lobotka wykończył indywidualną akcję płaskim strzałem, ale skutecznie interweniował Soria, a chwilę później niecelnie uderzał Aspas. Osiem minut przed przerwą, po strzale Kenedy’ego z ostrego kąta, na prowadzenie wyszli jednak goście.

Po zmianie stron na murawie Estadio Balaidos działo się niewiele, by nie powiedzieć, że praktycznie nic. Każda z drużyn oddała po jednym, celnym strzale, które jednak nie sprawiły kłopotów bramkarzom. W końcówce, piłkę do bramki skierował Angel, ale gol na 2:0 dla Getafe nie został uznany z powodu spalonego.

Celta Vigo – Getafe CF 0:1 (0:1)

0:1 Kenedy 37′

Araujo, Aidoo, Cheikh – Timor, Arambarri, Etxeita

Celta: Blanco – Olaza, Araujo, Aidoo (81′ Losada), Mallo – Suarez (64′ Sisto), Beltran, Lobotka (74′ Cheikh), Mendez – Fernandez, Aspas

Getafe: Soria – Cucu, Etxeita, Dakonam, Nyom – Kenedy (69′ Olivera), Timor, Arambarri, Portillo – Enric (53′ Angel), Molina (82′ Maksimović)