Getafe lepsze od Rayo

Gracze Getafe wygrali u siebie z Rayo 2:1. Dla piłkarzy gospodarzy oznacza to awans na czwarte miejsce w tabeli.

Jak wyglądał ten mecz? Piłkarze gospodarzy objęli prowadzenie w 28. minucie, kiedy to swoją sytuację wykorzystał Mata.

Goście mogli doprowadzić do wyrównania w 35. minucie. Trejo nie przymierzył jednak odpowiednio dokładnie.

Podopieczni Sancheza dopięli swego w 58. minucie. Wtedy to na strzał z dystansu zdecydował się de Tomas, który precyzyjnym uderzeniem przy słupku zaskoczył golkipera gospodarzy.

Gracze Getafe ponownie wyszli na prowadzenie w 68. minucie. Wtedy to na listę strzelców wpisał się Molina.

Ostatecznie wynik tego spotkania nie uległ już zmianie. Dla Getafe to siódma domowa wiktoria w tej kampanii. Goście zanotowali natomiast ósmą przegraną (na wyjazdach).

W następnej kolejce gospodarze zagrają na wyjeździe z Betisem. Natomiast beniaminek podejmie u siebie Gironę.

Getafe – Rayo 2:1 (1:0)