Getafe na remis z Realem

Keylor Navas
Keylor Navas fot. Grzegorz Wajda

Bezbramkowym remisem zakończył się arcyciekawie zapowiadający się bój w ramach 34. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy, w którym czwarte w tabeli Getafe CF mierzyło się z trzecim Realem Madryt. Tym samym team z Coliseum Alfonso Pérez przerwał passę dziesięciu z rzędu porażek z Królewskimi.

Gospodarze przystępowali do swojej potyczki z myślą, aby udowodnić bardziej utytułowanej ekipie ze stolicy Hiszpanii, że zasługują na to, aby być w czołówce tabeli La Liga. Podopieczni Zinedine’a Zidane’a mieli natomiast zamiar wygrać swój drugi mecz z rzędu.

Pierwsza groźna akcja w rywalizacji miała miejsce już w drugiej minucie, gdy przed szansą zdobycia bramki stanął Karim Benzema. Francuz jednak w sobie tylko znany sposób spudłował, więc na tablicy wynikowej wyświetlał się rezultat 0:0.

Tymczasem odpowiedź Getafe miała miejsce w 32. minucie, gdy na mocny strzał z rzutu wolnego pozwolił sobie Mauro Arambarri. Na posterunku był jednak Keylor Navas, nie dając się zaskoczyć. Jednocześnie na przerwę obie ekipy udały się z bezbramkowym remisem.

Kostarykański golkiper kolejny raz potwierdził swoje nieprzeciętne umiejętności kwadranse przed końcem spotkania. Najpierw pokonać Navasa próbował Jorge Molina, a chwilę później Jaime Mata, ale za każdym razem górą był bramkarz Los Blancos.

Do końca zawodów wynik już się nie zmienił. Dla podopiecznych Jose Bordalasa czwartkowy podział punktów był trzynastym w kampanii. Real z kolei zaliczył piąty kompromis w sezonie. W najbliższą niedzielę Getafe w delegacji zagra z Realem Sociedad, a Królewscy na wyjeździe zmierzą się z Rayo Vallecano.

Getafe CF – Real Madryt 0:0