Getafe nie dało szans Sevilli

W kluczowym spotkaniu w walce o miejsce premiowane grą w Lidze Mistrzów, Getafe pewnie 3:0 pokonało u siebie Sevillę. Dzięki tej wygranej drużyna spod Madrytu przeskoczyła swojego rywala w tabeli, awansując na czwarte miejsce.

Getafe objęło prowadzenie w 35. minucie spotkania. Wynik spotkania pewnym uderzeniem z rzutu karnego otworzył Jaime Mata.

Tuż przed przerwą gospodarze zadali kolejny cios. Tym razem sędzia podyktował rzut karny za zagranie piłki ręką przez Escudero. Zawodnik Sevilli otrzymał w tej sytuacji drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę i musiał opuścić boisko. Tym razem jedenastkę wykorzystał Jorge Molina.

Osiem minut po przerwie Getafe zdobyło trzeciego gola. Po raz drugi na listę strzelców wpisał się Molina, który wykorzystał dogranie piłki przed bramkę spod linii końcowej przez Matę.

W 74. minucie siły obu zespołów się wyrównały, bowiem czerwoną kartką ukarany został Dakonam. Nie zmieniło to jednak obrazu spotkania, a jego wynik nie uległ do ostatniego gwizdka sędziego.

Getafe CF – Sevilla FC 3:0 (2:0)

1:0 Mata (k.) 35′
2:0 Molina (k.) 45+4′
3:0 Molina 53′