Getafe nie rezygnuje z Ligi Mistrzów

W spotkaniu dwóch zespołów walczących o prawo gry w kolejnej edycji europejskich pucharów, Real Betis przegrał przed własną publicznością z rewelacją rozgrywek, Getafe 1:2 (0:2). Przed przerwą gole dla gości, którzy plasują się na czwartej lokacie, zdobyli Cabrera i Mata, a po zmianie stron, na listę strzelców po drugiej stronie wpisał się Joaquin.

Pięciu zmian po pucharowej porażce z Valencią dokonał w wyjściowej jedenastce Los Verdiblancos Quique Setien – miejsca Sidneia, Guerrero, Joaquina, Jesego i Roblesa zajęli Lopez, Feddal, Barragan, Leon i Loren. Dwóch piłkarzy po ograniu Rayo wymienił za to trener Bordalas – zamiast Antunesa i Flaminiego, mogliśmy oglądać Oliverę Miramontesa i Arambarriego.

Na pierwszego gola na Benito Villamarin trzeba było poczekać 20 minut – po krótkim rozegraniu rzutu rożnego i centrze Portillo, prowadzenie gościom dał Cabrera. Siedem minut przed przerwą mogło być już nawet 0:2, ale w dobrej sytuacji głową w światło bramki nie trafił Mata.

Azulones ruszyli za ciosem i jeszcze przed przerwą próbowali ponownie ukłuć przeciwnika. O ile w 39. minucie Portillo został jeszcze zatrzymany przez Lopeza, to pięć minut później, bramkarz Betisu musiał ponownie wyciągać piłkę z siatki. Sytuację sam na sam z Lopezem wykorzystał bowiem Jaime Mata.

Kwadrans po przerwie, bliscy złapania kontaktu z przeciwnikiem byli gospodarze, ale Lo Celso nie zdołał pokonać Sorii. W 75. minucie Los Verdiblancos zdobyli już jednak gola – Carvalho odegrał futbolówkę w polu karny do Joaquina, który silnym uderzeniem w kierunku dalszego słupka pokonał Sorię.

Kiedy następne mecze?

Podopiecznych Quique Setiena nie było już jednak stać na drugiego gola i komplet punktów wyjechał z Benito Villamarin. Po dzisiejszym zwycięstwie, Getafe wróciło na czwarte miejsce. W następnej kolejce, Los Azulones zmierzą się z Hueską, natomiast Betis podejmie Celtę Vigo.

Real Betis Sewilla – Getafe 1:2 (0:2)

0:1 Cabrera 20′