Getafe z trzema punktami

W pierwszym sobotnim meczu w ramach hiszpańskiej ekstraklasy Getafe CF pokonało 3:1 na swoim stadionie Celtę Vigo. Dla teamu Jose Bordalasa była to dziewiąta wygrana w sezonie.

Obie drużyny przystępowały do swojej potyczki w różnych nastrojach. Gospodarze zamierzali zakończyć passę trzech spotkań bez zwycięstwa. Z kolei Celta przed tygodniem w pokonanym polu pozostawiła Sevillę FC.

Pierwsze fragmenty rywalizacji ułożyły się lepiej dla gości, którzy już w trzeciej minucie objęli prowadzenie po trafieniu Nestora Araujo. Zawodnik Celty wykorzystał podanie od Braisa Mendeza, kierując piłkę do siatki po strzale głową.

Getafe jeszcze przed przerwą zdołało doprowadzić do wyrównania, gdy bramkę na 1:1 po uderzeniu z rzutu karnego zaliczył Jaime Mata. 30-latek oddał strzał w lewy róg. Na tym jednak zawodnik nie chciał poprzestać, ale kolejne popisy zaprezentował już w drugiej odsłonie.

Mata w drugiej połowie najpierw zaliczył asystę przy golu Jorge Moliny, który skierował piłkę do praktycznie pustej bramki w 63. mkinucie. Tymczasem w 83. minucie były zawodnik Realu Valladolid ustalił wynik rywalizacji na 3:1. Tym samym drużyna z Coliseum Alfonso Perez ma już 35 “oczek” na koncie.

Getafe CF – Celta Vigo 3:1 (1:1)