Getafe zbliżyło się do Ligi Mistrzów

La Liga
La Liga

Gospodarze, w drugim niedzielnym meczu w La Liga, pokonali gości z Krajów Basków w stosunku jeden do zera. Zwycięskiego gola w siedemdziesiątej ósmej minucie strzelił Angle, który dzięki temu zbliżył swój zespół do marzenia jakim jest występ w Lidze Mistrzów.

Czytaj dalej…

Pierwsza połowa tego meczu niestety totalnie zawiodła. Zamiast akcji bramkowych oglądaliśmy żółte kartki, a oba zespoły grały zdecydowanie bardziej defensywnie niż ofensywnie. Na szczęście spotkanie znacznie przyśpieszyło wraz ze zmianą stron.

Oba zespoły odważniej rzuciły się do ataku, co zaowocowało zdobyciem gola. W 78. minucie na listę strzelców wpisał się Angel, który wykorzystał złe ustawienie defensywy gości i dzięki jednemu zagraniu znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Takiej okazji nie mógł oczywiście zaprzepaścić i z łatwością wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

Na minutę przed końcem regulaminowego czasu drugiego gola dla Getafe mógł zdobyć Jaime Mata, ale jego strzał głową okazał się jednak niewystarczający dokładny i futbolówką przemknęła obok lewego słupka. Na tym mecz na Coliseum Alfonso Perez się zakończył.

Dzięki tej wygranej Getafe ma na swoim koncie już pięćdziesiąt punktów. Z takim dorobkiem plasują się oni na czwartym miejscu w ligowej tabeli, mając cztery oczka przewagi nad Valencią o Sevillą.

Getafe – Athletic Bilbao 1:0 (0:0)

1:0 Angel 78′

Komentarze