Carles Alena
Carles Alena PressFocus

Getafe znowu zawiodło, dramatyczna forma Alaves

W La Lidze Getafe CF tylko zremisowało u siebie z Deportivo Alaves 0:0. Gospodarze w tym sezonie grali jedenaście razy na swoim boisku i zanotowali zaledwie cztery wiktorie. Goście przełamali się po serii czterech kolejnych porażek, ale niedzielny wynik na pewno nie jest dla nich satysfakcjonujący. W tym momencie gospodarze zajmują jedenaste miejsce. Rywale są zaś siedem lokat niżej (w strefie spadkowej).

Obie drużyny miały sobie coś do udowodnienia. Gospodarze w pięciu poprzednich spotkaniach La Ligi zanotowali aż trzy porażki. Jeszcze gorzej radzili sobie rywale. W końcu Deportivo Alaves nie zanotowało ani jednego zwycięstwa ligowego od 23 grudnia 2020 roku.

Pierwsza połowa niedzielnego boju na Coliseum Alfonso Perez nie była wielkim widowiskiem. Najgroźniejsza sytuacja miała miejsce na kilka minut przed zmianą stron. Wtedy to zakotłowało się w polu karnym Deportivo Alaves. Na uderzenie zdecydował się Jaime Mata, ale piłkę głową z linii bramkowej wybił Tachi.

Niestety, druga połowa tej potyczki także nie zachwyciła. Brakowało dogodnych sytuacji strzeleckich i ostatecznie konfrontacja zakończyła się bezbramkowym remisem. Piłkę meczową miał w 89. minucie Mauro Arambarri, ale w niezłej sytuacji uderzył głową obok słupka.

Tak naprawdę żadna ze stron nie może być zadowolona z tego wyniku. Szczególnie goście, którzy czekają na kolejne zwycięstwo w La Lidze już ponad jeden miesiąc i są w tym momencie w strefie spadkowej.

Co teraz czeka obie ekipy? W następnej kolejce podopieczni Jose Bordalasa zagrają na wyjeździe z Sevillą FC. Z kolei Deportivo Alaves podejmie na swoim terenie Real Valladolid.