Giganci kuszą perełkę Barcelony

Gavi
Gavi Pressfocus

Gavi otrzymał dwie konkretne oferty kontaktu od czołowych klubów na świecie. Priorytetem dla rewelacyjnego nastolatka pozostaje jednak Barcelona.

  • Aktualna umowa Gaviego wiąże go z Barceloną przez jeszcze nieco ponad rok
  • Hiszpan chce pozostać na Camp Nou
  • O 17-latka zabiegają jednak dwa kluby

Barcelona musi działać

Kłopoty finansowe oraz braki kadrowe sprawiły, że Ronald Koeman niejako zmuszony był do wystawiania piłkarzy z La Masii. Jednym z beneficjentów takiej sytuacji stał się Gavi, czyli kapitalny 17-latek, którym zachwycają się sympatycy hiszpańskiego futbolu.

W sezonie 2021/2022 Gavi zadebiutował w seniorskiej piłce. Mimo tego rozegrał aż 43 spotkania. Hiszpan w tym czasie strzelił dwa gole oraz zaliczył sześć asyst. Jego talent dostrzegł też selekcjoner seniorskiej reprezentacji Hiszpanii. U Luisa Enrique Gavi wystąpił sześć razy.

Aktualna umowa Gaviego wygasa 30 czerwca 2023 roku. Piłkarzem i tak interesują się czołowe kluby na świecie. Stosunkowo krótka umowa Hiszpana zachęciła jej jednak do działania. 17-latek otrzymał dwie konkretne oferty. Jedną z nich wystosował Bayern. Mistrz Niemiec oprócz sporej pensji, jest w stanie zaoferować zawodnikowi atrakcyjny projekt sportowy.

Propozycję finansową Bayernu przebić w stanie zapewne jest Chelsea. Londyńczycy latem chcą przebudować środek pola, więc Hiszpan nie musiałby się martwić o minuty. Wiele wskazuje jednak na to, ze do transferu nie dojdzie. Gavi czuje się bowiem szczęśliwy na Camp Nou i ze spokojem oczekuje na propozycję kontraktu od Barcelony.

Czytaj także: Poważna kontuzja pomocnika FC Barcelony

Komentarze