Gigantyczne oczekiwania finansowe Manchester City za Bernardo Silvę

Bernardo Silva
Bernardo Silva Pressfocus

O ile defensywne wzmocnienia FC Barcelona mogą budzić uznanie, o tyle kataloński klub nie dokonał jeszcze imponujących transferów w ofensywie. Blaugranie marzy się Bernardo Silva z Manchester City, ale The Citizens za swojego gracza chcą od Barcy gigantycznych pieniędzy.

  • Manchester City wycenił wartość Bernardo Silvy na kwotę 100 mln euro
  • FC Barcelona próbuje przekonać Obywateli do zmniejszenia swoich oczekiwań oraz rozłożenia kwoty na raty
  • Sam Bernardo Silva chętnie przeniósłby się do FC Barcelona, po pięciu latach gry w Manchester City

Spotkanie Mendesa i Laporty ws. Bernardo Silvy

Bernardo Silva ma za sobą dobry sezon 2021/2022. We wszystkich rozgrywkach, portugalski ofensywny pomocnik rozegrał 50 meczów, w których strzelił 13 goli i zaliczył 7 asyst. Miał zatem swój niebagatelny udział w obronie mistrzostwa Anglii przez Manchester City. Od kiedy 70-krotny reprezentant Portugalii pojawił się na Etihad Stadium nigdy nie schodził poniżej pewnego poziomu. Jednocześnie też nigdy nie zdawał się być piłkarzem nietykalnym i władze Obywateli, że w razie ciekawej propozycji, byliby go w stanie sprzedać.

27-latek znalazł się właśnie na celowniku FC Barcelona, która ewidentnie chce wzmocnić rywalizację w środku pola, a także wprowadzić do niego bardziej kreatywnych graczy. Takim kimś miałby być właśnie Bernardo Silva. Problem w tym, że Manchester City za swojego zawodnika oczekuje aż 100 mln euro, co dla Dumy Katalonii jest kwotą absolutnie nierealną. Co prawda, lada moment do Chelsea FC bądź Manchester United za 70-80 mln euro powinien zostać sprzedany Frenkie de Jong, ale znaczna część z tej kwoty miałaby zostać przeznaczona na transfer Roberta Lewandowskiego.

Agent Portugalczyka, Jorge Mendes spotkał się ostatnio z prezydentem FCB, Joanem Laportą. Obaj panowie przyjęli taktykę zmiękczania mistrzów Anglii i przekonania ich do podyktowania mniejszej kwoty za Silvę (portal transfermarkt.de wycenia go bowiem na 80 mln euro), a później rozbicie jej na 3-4 raty. Sam Silva przyznał w rozmowie z Mendesem, że z chęcią sprawdziłby się w nowym otoczeniu, po pięciu latach gry w Manchesterze.

Przeczytaj również: Dembele powiedział “tak”. FC Barcelona zmienia priorytety

Komentarze