Girona wygrywa w Madrycie

Piątkowy wieczór przyniósł zespołowi z Girony siódme ligowe zwycięstwo w tym sezonie. Tym razem ofiarą Blanquivermells została drużyna Rayo Vallecano, która na własnym stadionie poległa w stosunku zero do dwóch. Oba gole strzelił niezastąpiony Christian Stuani.

Pierwsza połowa w całości należała do gości z Girony. Pierwsza gola mogli zdobyć już po szesnastu minutach gry, ale Portu, który strzelał głową, minimalnie się pomylił i futbolówka poleciała tuż pod poprzeczką. Kilkanaście sekund później swoją szansę miał natomiast Alex Granell, ale po jego uderzeniu piłka odbiła się od lewego słupka.

Pierwszą bramkę zobaczyliśmy ostatecznie w 30. minucie meczu, kiedy do sposób na pokonanie bramkarza znalazł Christian Stuani. Hiszpański zawodnik dobrze odnalazł piłkę w polu karnym gospodarzy, wykorzystując zamieszanie przy okazji wykonywania rzutu rożnego, a następnie z najbliższej możliwej odległości skierował ją do bramki.

Zdobycie punktów Rayo Vallecano dodatkowo utrudnił Abdoulaye Ba, który w 60. minucie musiał opuścić boisko. Zawodnik gospodarzy sfaulował bowiem swojego przeciwnika tuż przed polem karnym, za co musiał otrzymać czerwoną kartkę.

Takie osłabienie musieli wykorzystać piłkarze z Girony, którzy na kilka chwil przed końcem regulaminowego czasu gry zdobyli gola na 2:0. Ponownie na listę strzelców wpisał się Sutani, który nie zmarnował doskonałego podania od Pedro Porro i pewnie skierował piłkę do siatki. Na tym mecz się zakończył.

Rayo Vallecano – Girona 0:2 (0:1)

0:1 Stuani 30′
0:2 Stuani 85′